Maciej Musiał i Maria Dębska gwiazdami pierwszego polskiego serialu kryminalnego od SkyShowtime

Polska staje się powoli wyjątkowo płodnym rynkiem pod względem streamingowych produkcji oryginalnych. Swoje nowości coraz chętniej tworzy u nas przede wszystkim Netflix, ale na polskich twórców stawia też serwis Max oraz SkyShowtime. Ostatni z nich zapowiedział właśnie nowy polski serial kryminalny z Maciejem Musiałem i Marią Dębską w rolach głównych.

Maciej Musiał i Maria Dębska w pierwszym polskim serialu od SkyShowtime

Serwis SkyShowtime ogłosił start zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej zatytułowanej „Śleboda”. Produkcja będzie adaptacją popularnego etno-kryminału, a w głównych rolach na ekranie pojawią się: Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek. Prace nad pierwszym serialem SkyShowtime Original realizowanym w Polsce, ruszyły właśnie na Podhalu. Wcześniej w serwisie zadebiutował serial „Warszawianka” z Borysem Szycem, ale nie był on tytułem wyprodukowanym bezpośrednio na zlecenie SkyShowtime i został odkupiony od HBO, które zrezygnowało z jego pokazania na własnej platformie.

Sześcioodcinkowy serial „Śleboda” bazuje na pierwszej części popularnej serii autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego. Wyreżyserowaniem produkcji zajmuje się Michał Gazda wspólnie z Bartoszem Blaschke. Za zdjęcia odpowiada natomiast Tomasz Augustynek.

Sprawdź też: Rewolucja w streamingu! Disney+ i HBO Max połączą swoje platformy w jeden pakiet!

Śleboda serial SkyShowtime

Główną bohaterkę zagra Maria Dębska wcielająca się w Ankę Serafin, wykładowczynię uniwersytecką. Maciej Musiał wcieli się dziennikarza Sebastiana Strzygonia, a Piotr Pacek pojawi się jako Jędrek Chowaniec – lokalny policjant. Serial opowie historię młodej antropolożki z Krakowa (Maria Dębska), która w poszukiwaniu siebie ucieka w góry i przypadkowo odkrywa zwłoki. Anka szybko zostaje wplątana w rozwiązanie zagadki morderstwa, a jej losy nierozerwalnie splatają się z Sebastianem (Maciej Musiał), zuchwałym dziennikarzem szukającym sensacji, oraz Jędrkiem (Piotr Pacek), lokalnym policjantem, z którym mieli się ku sobie jako nastolatkowie.

Tak nową produkcję serwisu zapowiadał Kai Finke, Chief Content Officer w SkyShowtime: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy przenieść na ekran tę porywającą powieść. Wraz z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem na czele obsady, nie możemy się doczekać, jak w nadchodzących miesiącach serial nabierze kształtu. Oryginalne seriale, takie jak Śleboda, reprezentują nasze nieustające zaangażowanie w dostarczanie naszym widzom lokalnej rozrywki, produkowanej przez lokalnych twórców i z udziałem lokalnych gwiazd”.

zdj. SkyShowtime / B. Mrozowski