Mads Mikkelsen kolejną gwiazdą filmu „Indiana Jones 5”!

Powiększa się obsada filmu „Indiana Jones 5”. Po tym, jak niedawno do obsady dołączyła brytyjska aktorka i scenarzystka Phoebe Waller-Bridge teraz kontrakt na zagranie w filmie podpisał Mads Mikkelsen!

Szczegóły na temat bohatera, w którego ma wcielić się Mikkelsen nie zostały ujawnione. W głównej roli powróci oczywiście Harrison Ford. Wspomniana Phoebe Waller-Bridge ma natomiast wcielić się w główną bohaterkę kobiecą filmu.

Dla Madsa Mikkelsena dołączenie do obsady serii oznacza kolejną rolę w popularnej filmowej franczyzie. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku aktor został obsadzony w roli Gellerta Grindelwalda w trzeciej części serii „Fantastyczne zwierzęta”. Mikkelsen przejął rolę potężnego czarodzieja po tym, jak studio zwolniło Johnny'ego Deppa.

John Williams skomponuje muzykę do filmu „Indiana Jones 5

Muzykę do filmu skomponuje John Williams odpowiadający za ścieżki dźwiękowe do poprzednich odsłon. Prace na planie wystartują latem tego roku. Reżyserią zajmie się James Mangold, który przejął projekt od Stevena Spielberga. Mangold będzie także odpowiadał za przygotowywanie scenariusza. Początkowo planowano, że film „Indiana Jones 5” zawita do kin już 9 lipca 2021 roku, ale Disney przesunął premierę o ponad rok na 29 lipca 2022 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Sony Pictures Television / Netflix