„Mała syrenka” w końcu trafi na Disney+. Znamy datę premiery!

Disney zdradził w końcu, kiedy film „Mała syrenka” zadebiutuje w streamingu. Najnowsza aktorska przeróbka klasycznej animacji studia trafi do serwisu Disney+ ponad trzy miesiące po debiucie na kinowym ekranie. Poznajcie dokładną datę premiery

Premiera filmu „Mała syrenka” na Disney+ na początku września

Aktorska przeróbka kultowej animacji z 1989 roku nie była gigantycznym hitem w kinach, ale nie można nazwać ją także porażką. Film zebrał na całym świecie ponad 564 mln dolarów, czym z małą nawiązką podwoił swój produkcyjny budżet wynoszący 250 mln dolarów. Przeróbka  „Małej syrenki” długo pozostawała na dużym ekranie i studio zdecydowało, że przeniesie ją do streamingu dopiero we wrześniu. Właśnie ujawniono, że premiera na platformie Disney+ odbędzie się 6 września.

Sprawdź też: Netflix, HBO Max i Disney+ z głośnymi nowościami. Oto 8 serialowych i filmowych premier tygodnia.

Oznacza to, że film trafi do serwisu dopiero po 103 dniach od debiutu na ekranach kin. Jest to dłuższe okno niż w przypadku filmów Marvela – ostatni z nich, czyli „Strażnicy Galaktyki 3” debiutował w serwisie po 90 dniach od premiery w kinie.

ANNUAL_BREADTH_UPDATE_DIS_Display_970x250_V2-PL (1).jpg

Mała syrenka” trafi na platformę Disney+ w rozdzielczości 4K wraz z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

zdj.