Mamy okładkę i fragment hip-hopowego singla z „Tenet”. Kiedy premiera piosenki?

Warner Bros. pokazało okładkę nowego singla Travisa Scotta, który artysta nagrał na potrzeby kolejnego widowiska Christophera Nolana. Hip-hopowy kawałek „The Plan” z „Tenet” zadebiutuje w ten piątek podczas rozgrywek NBA na kanale TNT. Nieco później piosenka powinna trafić muzycznych serwisów streamingowych. Poniżej znajdziecie okładkę i krótki fragment (wmontowany w nowy teaser samego filmu), który pojawił się na profilu NBA na Instagramie.

The Plan” jest debiutem Scotta w obszarze muzyki filmowej. W studiu nagraniowym artysta współpracował z kompozytorem ścieżki dźwiękowej do „Tenet”, Ludwigiem Göranssonem. Niedawno, w wywiadzie z GQ, Nolan stwierdził, że głos sześciokrotnie nominowanego do statuetki Grammy artysty był „finałowym elementem trwającej od ponad roku układanki”. Z kolei dziennikarz GQ określił kawałek jako „upłynniający mózg trip przez czas i przestrzeń”. 

tenet_single_final3-1-min.jpg

Tenet” zadebiutuje na rynku światowym 26 sierpnia. Film pojawi się wówczas w 70 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Rosji, Wielkiej Brytanii, a także Polsce. Tydzień później, czyli3 wrześniafilm wejdzie do wybranych amerykańskich kin. Dzień później, 4 września produkcja zaliczy debiut w Chinach.  

 Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.