Na serial o Ricku i Michonne trzeba będzie poczekać. Kiedy premiera nowego tytułu z „The Walking Dead”?

Fani „The Walking Dead” będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Serial, w którym do ról Ricka Grimesa i Michonne powrócą Andrew Lincoln i Danai Gurira zadebiutuje dopiero w 2024 roku – potwierdzono właśnie na łamach The Hollywood Reporter.

Spin-off „The Walking Dead poświęcony Rickowi i Michonne znalazł się na samym dole kalendarium przyszłych produkcji osadzonych w uniwersum żywych trupów. Najbliższej widzów jest obecnie ostatni sezon „Fear the Walking Dead” – premierę zaplanowano na 14 maja tego roku. Z kolei już w czerwcu zadebiutuje serial z podtytułem „Dead City”, opowiadający o Neganie i Maggie (w głównych rolach powracają Jeffrey Dean Morgan i Lauren Cohan). Ostatnim z tytułów zaplanowanych na ten rok będzie spin-off „The Walking Dead: Daryl Dixon”, w którym do kultowej postaci z głównego serialu raz jeszcze wróci Norman Reedus. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona. Tymczasem serial o Ricku i Michonne ma w najbliższym czasie wejść w fazę produkcyjną i w efekcie będzie gotowy dopiero na rok 2024.  

„To naprawdę ekscytujący rok dla fanów uniwersum The Walking Dead. Najpierw czeka nas konkluzja epickiej podróży w Fear the Walking Dead, które stało się jedną z najpopularniejszych serii w historii telewizji kablowej” – skomentował dalsze plany studia Dan McDermott, szef działu odpowiedzialnego za produkcje rozrywkowe. „Teraz przygotowujemy kolejną iterację tej franczyzy – dwie nowe wyczekiwane serie z uwielbianym postaciami: Maggie, Neganem i Darylem. Jednocześnie zabieramy się za produkcję kolejnego rozdziału niezapomnianego love story Ricka i Michonne. Czekamy aż będziemy mogli podzielić się nią w przyszłym roku. Następna faza [The Walking Dead] będzie i angażująca i porywająca dla wiernych widzów. Zarówno nowi, jak i starzy fani będą zachwyceni mogąc zobaczyć jak zombie poruszają się po Moście Brooklinśkim, wokół Wieży Eiffla i wewnątrz Luwru – po tuzinie innych egzotycznych i ikonicznych lokacji na całym świecie”.

Sprawdź też: Ruszyły przygotowania spin-offu „The Walking Dead. Opowie o Ricku i Michonne.

Akcja spin-offu z Lincolnem i Gurirą, osadzonego na sześć lat po zaginięciu Ricka, rozegra się w „scenografii nigdy wcześniej w tym uniwersum niewidzianej” – zapowiadano wcześniej. Showrunnerem i głównym pomysłodawcą projektu jest Scott M. Gimple. „Seria przedstawi widzom epicką historię miłosną z udziałem dwóch postaci zmienionych przez przekształcający się świat. Utrzymanych z dala od siebie. Przez siłę, której nie da się powstrzymać. Przez widma ludzi, którymi niegdyś byli. Rick i Michonne trafiają do innego świata, zbudowanego na fundamencie wojny przeciwko trupom... ale i przeciwko tym, którzy jeszcze żyją. Czy zdołają odnaleźć się drogę – do siebie nawzajem i do tego, kim byli wcześniej – znajdując się w zupełnie nowych okolicznościach? Czy będą od tej pory wrogami? Kochankami? Ofiarami? Zwycięzcami? Czy bez siebie, nawet jeśli przeżyją, odkryją, że sami stali się Żywymi Trupami?” – czytamy w oficjalnym opisie serii. 

zdj. AMC