Margot Robbie otrzyma gigantyczną wypłatę za zagranie Barbie

Filmowa opowieść o lalce Barbie nadal podbija kina, a jej gigantyczny sukces opłaci się nie tylko samej wytwórni. Sporą premierę otrzyma też główna gwiazda produkcji, Margot Robbie. Oprócz podstawowej gaży aktorka będzie mogła liczyć też na dodatkowe wynagrodzenie uzależnione od wyniku w kinach.

Wielki sukces „Barbie” opłaci się też Margot Robbie

Margot Robbie również zarobi na wielkim sukcesie filmu „Barbie”. Aktorka wcielająca się w główną bohaterkę nowego hitu Warnera otrzyma oczywiście za swoją rolę podstawową gażę, ale w kontrakcie zagwarantowała sobie też dodatkową premierę uzależnioną od wyniku finansowego filmu. Źródła mające dostęp do kontraktu zawartego pomiędzy Warnerem i Robbie donoszą, że gwiazda będąca też producentką filmu otrzyma około 50 mln dolarów finalnego wynagrodzenia. Na dodatkowe, aczkolwiek skromniejsze wynagrodzenie może liczyć też Greta Gerwig, reżyserka i współscenarzystka „Barbie”.

Sprawdź też: Disney znowu zaskoczył. Chce, żeby to Lupita Nyong’o zagrała filmową księżniczkę!

Do tej pory film zebrał od widzów już 1,187 mld dolarów, z których 526 mln dolarów przypada na sam rynek amerykański. „Barbie” bez wątpienia jeszcze poprawi ten rezultat o kilkaset milionów i zostanie najlepiej zarabiającym tytułem w historii studia Warner Bros. Do pokonania został już tylko „Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2” z wynikiem wynoszącym 1,342 mld dolarów.

źródło: variety.com / zdj. Eric Charbonneau / Warner Bros.