Margot Robbie z kolejną głośną rolą! Zagra anielską superbohaterkę w ambitnym projekcie Warnera

Margot Robbie przymierza się do kolejnej głośnej roli. Po zagraniu lalki Barbie w hitowej produkcji Warnera aktorka zamierza wrócić do współpracy ze studiem w komiksowym widowisku, w którym wcieli się w anielską superbohaterkę walczącą ze złem. Autorem pierwowzoru dla filmu jest komiks stworzony przez pomysłodawcę Deadpoola.

Margot Robbie zagra anioła z komiksów. Warner liczy na hit

Warner Bros. jest na ostatniej prostej do podpisania opiewającej na kilka milionów umowy, dzięki której studio będzie mogło zabrać się za stworzenie filmowej produkcji opartej na komiksie „Avengelyne” autorstwa Roba Liefelda, twórcy znanego przede wszystkim za sprawą wymyślenia Deadpoola. Włodarze Warnera są zdeterminowani, aby podpisać kontrakt i widzą w filmowej wersji „Avengelyne” spory potencjał, do którego powoli dołączają kolejne głośne i ciekawe nazwiska.

Jak donosi serwis Deadline, studio jest już niemal pewne, że wyreżyserowaniem filmu zajmie się Olivia Wilde, która ostatnio współpracowała z Warnerem przy okazji filmu „Nie martw się kochanie”. Scenariusz przygotowuje natomiast Tony McNamara mający na koncie takie tytuły jak „Faworyta”, „Cruella” czy „Biedne istoty” – wszystkie trzy z Emmą Stone w rolach głównych. Do głównej roli przymierza się natomiast Margot Robbie, która jest gotowa zaangażować się w projekt, jeśli tylko poziom scenariusza spełni jej oczekiwania.

Sprawdź też: Chris Hemsworth mówi o ostatnim Thorze: „Stałem się parodią samego siebie”. Chce to wynagrodzić fanom.

Avengelyne

Produkcją filmu ma zająć się należąca do aktorki firma produkcyjna LuckyChap, która podpisała z Warnerem kontrakt po sukcesie filmu o Barbie. Jak producent nad filmem będzie czuwali też Simon Kinberg oraz Audrey Chon.

Avengelyne stworzona przez Roba Liefelda i Cathy Christian debiutowała na łamach komiksów wydawnictwa Image Comics z 1995 roku. Wzorem dla bohaterki była modelka Cathy Christian. Avengelyne jest upadłym aniołem wygnanym z nieba przez Boga, po tym, jak została podstępem zmuszona do kwestionowania boskiej miłości do ludzi. Została pozbawiona swoich anielskich umiejętności poza wielką siłą i mocy swojej krwi. Bohaterka wykorzystuje teraz swoje umiejętności do walki z demonami na Ziemi i ma być ostatnią nadzieją ludzkości podczas zbliżającego się Armagedonu.

źródło: deadline.com / zdj. Imag Comics