Mark Millar szykuje nową powieść graficzną z Netfliksem. Powstanie ekranizacja

Mark Millar ujawnił kolejny projekt współrealizowany z Netfliksem. W ramach studia Millarworld, będącego własnością streamera, scenarzysta i producent przygotuje powieść graficzną „King of Spies”.

Netflix wszedł w posiadanie studia Millarworld jeszcze w 2017 roku. Od tego czasu na rynku komiksowym zadebiutowały trzy serie komiksowe, będące owocem współpracy Millara ze streamerem: „Bractwo Magów”, „Prodigy” i „Sharkey the Bounty Hunter”

Millar opisuje kolejne przedsięwzięcie wydawnicze, „King of Spies”, jako brutalną i emocjonującą historię „zainspirowaną wyobrażeniem starego rewolwerowca, który przyjmuje na siebie ostatnie zlecenie”. Dodajmy, że scenarzysta nie ujawnił jeszcze, kto zajmie się stroną wizualną powieści graficznej. Z informacji opublikowanej przez Millarworld i Netfliksa dowiadujemy się jedynie, że w projekt zaangażowana będzie „supergwiazda” komiksowego przemysłu. Za grafiki promocyjne udostępnione przy ujawnieniu projektu odpowiadają Ogzur Yildrim („Loki”) i Mike Chiarello („Wolverine”). „King of Spies” ma też doczekać się na pewnym etapie ekranizacji, w formie filmu albo serialu.

Poniżej oficjalny opis nowej powieści graficznej:

W ramach „King of Spies”, najlepszy tajny agent Wielkiej Brytanii mierzy się ze swoim największym wrogiem – własną śmiertelnością. Zdiagnozowany z rakiem mózgu, który pozostawia mu zaledwie sześć miesięcy życia, emerytowany Sir Roland King obserwuje świat, który uratował w przeszłości niezliczoną ilość razy i dochodzi do wniosku, że nie może opuścić go w obecnym chaosie. Wszędzie szerzy się chciwość i korupcja, światem kierują nietykalni despoci, do których nigdy nie mógł się zbliżyć i system, w który od dawna nie wierzy. Bohater postanawia wykorzystać pozostały czas i specjalne zdolności, by wnieść jakąś zmianę i naprawić to co zniszczył w życiu osobistym. Najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie wymyka się spod kontroli i wie gdzie trzymane są wszystkie brudne sekrety. Pora zapolować na prawdziwe potwory. 

Data premiery „King of Spies” nie została jeszcze ujawniona. 

Komiks „King of Spies”

Komiks „King of Spies”

Źródło: THR / zdj. Image Comics / Netflix