Marvel chce, żeby film o X-Menach skupiał się na kobiecych bohaterkach

Marvel pozyskał prawa do pokazania na ekranie bohaterów ze świata X-Menów ładnych pare lat temu, ale dopiero w tym roku zamierza pierwszy raz tak mocno skorzystać ze swoich możliwości i wypuści do kin film o wspólnych przygodach Deadpoola i Logana. Za kulisami trwają jednak już przygotowania do stworzenia nowej sagi o X-Menach. Poznaliśmy właśnie nowe informacje w tej sprawie.

Marvel szykuje pierwszy film z X-Menami! Nacisk położony będzie na bohaterki

Marvel pozyskał prawa do świata X-Menów w 2019 roku po przejęciu aktywów studia 20th Century Fox. Przez kolejne lata Disney nie spieszył się jednak z wykorzystaniem mutantów w swoich filmach i serialach należących do MCU, ale powoli zaczyna się to wreszcie zmieniać. W tym roku na ekranach kin zobaczymy film z przygodami Deadpoola i Logana, który będzie już pełnoprawną częścią MCU, a za kulisami od kilku dobrych miesięcy trwają przygotowania do opracowania filmu o nowej drużynie X-Menów.

Od końcówki września ubiegłego roku studio przyjmuje zgłoszenia od scenarzystów i szuka twórców, którzy będą mieli najlepsze pomysły na wdrożenie mutantów do świata Marvela. Z najnowszych przecieków wynika, że studio cały czas jest jeszcze na etapie poszukiwań scenarzystów, ale pojawiły się nowe szczegóły dotyczące tego, jak ma wyglądać nowe otwarcie w filmowym świecie X-Menów.

Sprawdź też: Będzie się działo! Netflix zabiera się za aktorski serial „Scooby-Doo”!

X-meni kobiece bohaterki

Okazuje się, że Marvel chce, aby film przypominał produkcje z MCU i łączył w sobie zarówno komediowe elementy, jak i te bardziej poważne i dramatyczne momenty. Studio poszukuje scenarzystów potrafiących stworzyć tego typu historię. Dodatkowo mówi się, że Marvel już teraz wyznaczył konkretny kierunek dla nowej sagi mutantów jeśli chodzi o to, kto ma stanąć na czele drużyny herosów.

Okazuje się, że studio chce, aby filmy koncentrowały się w głównej mierze na kobiecych bohaterkach. Na pierwszym planie mają znaleźć się postacie znane doskonale fanom, ale także te, które do tej pory nie były zbyt mocno lub wręcz w ogóle eksploatowane przez filmowe produkcje. Wygląda więc na to, że Marvel chce w jakiś sposób odróżnić swoje filmy od tych, które przez lata produkował 20th Century Fox. Na ten moment premiery filmu o X-Menach nie powinniśmy oczekiwać wcześniej niż w 2026 roku.

zdj. Marvel