Marvel chce, żeby to Cillian Murphy zagrał kultowego złoczyńcę!

Marvel przyspiesza ostatnio swoje wysiłki związane z obsadzeniem głównych ról w pierwszym filmie o Fantastycznej czwórce. Według najnowszych doniesień wymarzonym kandydatem przedstawicieli studia do roli kultowego złoczyńcy jest Cillian Murphy. Aktor, który niedawno wcielił się w Oppenheimera jest głównym kandydatem do roli nikczemnego Doktora Dooma.

Cillian Murphy jako Doctor Doom? Tego chcą w Marvelu!

Koniec strajku aktorów sprawił, że Marvel zabrał się przede wszystkim do kompletowania obsady „Fantastycznej Czwórki”. Na ten moment w najbardziej zaawansowanych rozmowach ze studiem pozostaje Pedro Pascal, który ma wcielić się w Reeda Richardsa. Wiele wskazuje na to, że do aktora dołączą Vanessa Kirby w roli Sue Storm, Joseph Quinn w roli Johnny’ego Storma i Ebon Moss-Bachrach jako Ben Grimm. 

Głównym złoczyńcą w pierwszej produkcji ma być Galactus, a w zasadzie do jego herold, z którym będą musieli mierzyć się przedstawiciele Fantastycznej czwórki. Od dawna mówi się jednak, że pod koniec filmu do świata MCU ma zostać wprowadzony też Victor Von Doom, który będzie odgrywał istotną rolę w kolejnej części serii, a także innych projektach Marvela. Ostantio mówiło się nawet, że jeśli Marvel zdecyduje się na porzucenie planów na rozwijanie postaci Kanga (Jonathan Majors), to właśnie Doom przejmie rolę głównego antagonisty w walce z Avengersami.

Doktor Doom

Z rolą Dooma łączony był ostatnio Mads Mikkelsen, a teraz przecieki wskazują, że idealnym kandydatem dla Marvela jest Cillian Murphy („Oppenheimer”, „Batman Początek”, „Incepcja”). Aktor jeszcze kilka miesięcy temu stał się wymarzonym wyborem do roli kultowego złoczyńcy w oczach fanów. Obsadzenie go w filmie byłoby z pewnością ruchem, który sprawi, że projekt zyska zainteresowanie sporej części widowni, ale na razie musimy traktować tę informację jako niepotwierdzoną. C

o ciekawe, sam Murphy nie wyklucza dołączenia do uniwersum Marvela. Kilka tygodni temu zapytany o przyjęcie roli Doktora Dooma, odpowiedział następująco:

To znaczy, wiesz, zawsze chodzi o scenariusz. Tak więc, jeśli ktoś wyśle mi scenariusz, przeczytam go. Nigdy nie wiadomo, co się okaże.

W poprzednich miesiącach z rolą złoczyńcy łączeni byli już Ryan Gosling i Josh Hartnett. Pojawiły się też doniesienia, że Dooma mogliby zagrać Ralph Feinnes („Harry Potter”) czy Jason Clarke („Oppenheimer”). Premiera filmu o pierwszej superbohaterskiej rodzinie Marvela planowana jest na 14 lutego 2025 roku. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Matt Shakman.

źródło: MTTSH / zdj. Universal Pictures / Marvel