Marvel pokazał zwiastun filmu „Doktor Strange 2”. Wkraczamy do Multiwersum

Marvel zdecydował się na oficjalną publikację pierwszego zwiastuna filmu „Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa”, który od piątku wyświetlany jest w kinach po seansie produkcji „Spider-Man: Bez drogi do domu”. Zobaczcie, jak zapowiada się zwariowana podróż po alternatywnych wersjach filmowego uniwersum Marvela.

W drugim filmie o przygodach Doktora Strange'a jedną z głównych ról odegra Scarlet Witch, potężna czarodziejka grana przez Elizabeth Olsen, która cały czas pozostaje w rozpaczy po stracie Visiona oraz swoich dzieci. Akcja filmu ma zostać osadzona dwa lata po finałowych wydarzeniach z serialowej produkcji „WandaVision” i pokazać, jak potężna czarodziejka będzie próbowała odzyskać swoich bliskich, wyruszając w podróż po alternatywnych światach Marvela. Jej działania staną się zagrożeniem dla integralności całego Multiwersum i do walki ze Scarlet Witch staną nie tylko inni magowie z Kamar Taj, ale także bohaterowie z innych uniwersów. Doktor Strange zostanie ostatecznie postawiony przed poważnym dylematem: będzie musiał zdecydować, czy podjąć próbę uratowania Wandy, czy zabić członkinię drużyny Avengers i ocalić tym samym całą rzeczywistość.

Sprawdźcie też: Dokrętki do filmu „Doktor Strange 2” zakończone. Będzie więcej gościnnych występów z Multiwersum.

Film „Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa” trafi do kin 6 maja 2022 roku. Film wyreżyserował Sam Raimi, twórca pierwszej trylogii o przygodach Spider-Mana. W obsadzie produkcji znaleźli się Benedict Cumberbatch wracający jako Doktor Strange, Elizabet Olsen jako Scarlet Witch, Chiwetel Ejiofor jako Mordo, Benedict Wong i Rachel McAdams. Jedną z nowych gwiazd Marvela w filmie zagrała Xochitl Gomez. Aktorka pojawi się na ekranie jako America Chavez, awanturniczka pochodzącą z alternatywnej, utopijnej rzeczywistości osadzonej poza czasem.

doktor strange 2 plakat filmu Marvela

zdj. Marvel