Marvel, remake „Wilkołaka”, a teraz rola u boku Josha Brolina. Julia Garner gwiazdą „Weapons”

Już w połowie maja wytwórnia New Line Cinema rozpocznie zdjęcia do nowego filmu Zacha Creggera, twórcy odpowiedzialnego za znakomicie przyjęty dreszczowiec „Barbarzyńcy” z Billem Skarsgårdem. Teraz dowiadujemy się, że u boku Josha Brolina w następnym projekcie reżysera wystąpi Julia Garner, znana z „Ozark” i „Kim jest Anna?”.

Julia Garner kolejną gwiazdą „Weapons”. To nowy film twórcy „Barbarzyńców”

Amerykańską aktorkę, która wsławiła się rolą Ruth w czterech sezonach kryminalnego dramatu „Ozark” produkcji Netfliksa, zaangażowano do wielu głośnych filmowych projektów, zaplanowanych na ten i przyszły rok. W pierwszej kolejności dowiedzieliśmy się, że Julia Garner pojawiła się produkowanym przez Johna Krasinskiego horrorze „Apartment 7A” (opisywanym jako prequel „Dziecka Rosemary” Polańskiego). Niedawno potwierdzono też dołączenie aktorki do uniwersum Marvela – ma wystąpić w nowej wersji „Fantastycznej Czwórce”. Z kolei w chwili obecnej Garner pracuje na planie „Wilkołaka”, czyli remake'u klasycznego horroru Universala, za który odpowiada autor „Naznaczonego”.

Sprawdź też: Zack Snyder stworzył dla Netfliksa animację o nordyckich bogach. Tak będzie wyglądała

Julia Garner w ostatnim sezonie Ozark

Dzisiejsze wieści łączą Amerykankę z „Weapons”, nowym horrorem Zacha Creggera, którym ten zajmuje się zarówno jako reżyser jak i scenarzysta. Produkcję opisano jako wielopłaszczyznową epopeję grozy skupioną wokół czarów i zaginionych dzieci o konstrukcji mogącej kojarzyć się z „Magnolią” Paula Thomasa Andersona.

Co ciekawe, wygląda na to, że Julia Garner pogodzi realizację „Weapons” z zagraniem we wspomnianej „Fantastycznej Czwórce”. Postawiony w dokładnie tej samej sytuacji – bo zatrudniony przy tym samym widowisku Marvela – Pedro Pascal, któremu również miała przypaść kreacja w horrorze Creggera, zrezygnował z udziału ze względu na konflikt harmonogramów. To właśnie zamiast niego, z „Weapons” związał się Josh Brolin, gwiazdor niedawnej „Diuny: Części drugiej”.

Pascal nie jest jedynym aktorem, który zrezygnował z udziału w „Weapons”. Obok gwiazdora serii „The Last of Us” z filmem wiązano wcześniej Rooney Marę, ale przez zamieszanie, które za kulisami hollywoodzkich projektów wywołały ubiegłoroczne strajki, Cregger obsadził w jej miejsce Renate Reinsve. W nowym raporcie The Hollywood Reporter, informującym o angażu Julii Garner, o norweskiej aktorce jednak już nie wspomniano – możemy zatem założyć, że i ona na jakimś etapie rozstała się z obsadą.

Prace zdjęciowe do „Weapons” ruszają w połowie maja na terenie Atlanty

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Warner Bros.