Marvel szykuje film o młodych Avengersach. Kto pojawi się w drużynie?

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Marvel rozpocznie prace na planie dwóch filmów o superbohaterskich drużynach. Obok produkcji mającej skupić się na nowej wersji klasycznej drużyny Avengersów w planach jest też film o zespole Young Avengers. Kogo zobaczymy w jego szeregach?

Film o drużynie Young Avengers coraz bliżej!

Dopiero co informowaliśmy, że w przyszłym roku mają ruszyć zdjęcia do filmu „Avengers 5, w którym na ekranie pojawi się ponad 60 superbohaterów. Teraz okazuje się, że na 2025 rok Marvel planuje także rozpoczęcie prac na planie innego drużynowego widowiska. Jak donoszą źródła blisko związane z Disneyem, w przyszłym roku na plan mają wejść także członkowie ekipy i obsady produkcji „Young Avengers”.

Ostatnio mówiło się, że studio wybrało już bohaterki, które staną na czele grupy i poprowadzą zespół młodszych superbohaterów do walki z przeciwnikami. Liderkami Młodych Avengersów zostaną Kate Bishop grana przez Hailee Steinfeld oraz Kamala Khan znana też jako Ms. Marvel, w którą wciela się Iman Vellani. Obie bohaterki połączyła już scena po napisach w filmie „Marvels”, w której widzieliśmy, że Kamala Khan niczym kiedyś Nick Fury stara się namówić uczennicę Hawkeye'a do dołączenia do jej drużyny i wspomina, że ma kilka innych kandydatów na oku – wymieniona zostaje wówczas Cassie Lang, córka Scotta Langa grana przez Kathryn Newton.

Sprawdź też: Drugi sezon „The Last of Us” będzie krótki. Ta historia potrzebuje czterech serii.

Kto jeszcze mógłby pojawić się w drużynie Young Avengers? Wśród faworytów wymienia się przede wszystkim Americę Chavez (Xochitl Gomez) bohaterkę, która zadebiutowała w MCU w filmie „Doktor Strange w multiwersum obłędu”. To nastolatka potrafiąca tworzyć portale w kształcie gwiazd, które przenoszą użytkowników do alternatywnych światów.

Sporo mówi się też o tym, że do grupy mogliby dołączyć Billy i Tommy Maximoff, czyli dzieci Wandy, które przedstawiono w serialu „WandaVision”. Umiejętnością Billy'ego jest magia podobna do tej, którą posługuje się jego matka, a Tommy jest superszybki jak jego wujek Quicksilver. Trudno sobie też wyobrazić, żeby w drużynie zabrakło Riri Williams, młodej geniuszki mającej być następczynią Iron Mana, którą poznaliśmy w filmie „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”.

young avengers

zdj. Marvel