Drugi sezon „The Last of Us” będzie krótki. Ta historia potrzebuje czterech serii

Nie nastawiajcie się na zbyt długi powrót do bohaterów, których poznaliśmy w pierwszym sezonie serialu „The Last of Us” od stacji HBO. Twórca produkcji bazującej na grze od studia Naugthy Dogs ujawnił, ile odcinków będzie liczyła druga seria. Potwierdził też, że historia nie zakończy się po trzech sezonach.

The Last of Us sezon 2 – kiedy premiera na HBO Max?

Pierwszy sezon serialu „The Last of Us” debiutujący na początku zeszłego roku liczył sobie dziewięć odcinków, ale wiemy już, że jego następca, który trafi do widzów za kilka miesięcy, będzie nieco krótszy. Twórca serialu Craig Mazin potwierdził właśnie, że kontynuacja przygód Joela i Ellie będzie składała się tylko z siedmiu odcinków. Jest też jednak także dobra wiadomość, bo Mazin obiecuje, że trzeci sezon będzie „znacznie większy” i prawdopodobnie otrzyma więcej odcinków. Co więcej, jest też spora szansa, że doczekamy się w sumie czterech serii „The Last of Us”, a przynajmniej tyle będzie niezbędne do tego, aby właściwie zakończyć zaplanowaną historię.

„Historia, którą otrzymaliśmy w drugiej części gry, to znacznie więcej niż materiał fabularny z pierwszej części, więc od początku musieliśmy wymyślić, jak opowiedzieć tę historię na przestrzeni kilku sezonów” – przyznawał Mazin w wywiadzie dla serwisu Deadline. „Kiedy się tym zajmujesz, to naturalne, że szukasz dobrych punktów do przerwania historii i doszliśmy do wniosku, że w tym sezonie taki punkt następuje po siedmiu odcinkach”.

Craig Mazin podkreśla, że nawet trzeci sezon może nie wystarczyć do przeniesienia na ekran wszystkich wydarzeń, które pokazano w drugiej części gry „The Last of Us” i mówi otwarcie o konieczności przedłużenia serialu nie tylko na trzeci, ale też czwarty sezon.

Sprawdź też: „Mayor of Kingstown” sezon 3 – recenzja serialu z Jeremym Rennerem. Mocniej, więcej, lepiej.

„Sądzimy, że nie będziemy w stanie opowiedzieć tej historii nawet w ciągu dwóch sezonów [2 i 3], ponieważ nie spieszymy się z tym i podążamy ciekawymi ścieżkami, co robiliśmy również w pierwszym sezonie. [...] Sezon trzeci będzie znacznie obszerniejszy. I rzeczywiście, ta historia może wymagać czwartego sezonu [...] Jedno jest absolutnie pewne: nie wiem, jak moglibyśmy opowiedzieć historię, która pozostanie po ukończeniu drugiego sezonu, w jeszcze jednym sezonie”.

Prace na planie drugiego sezonu trwają od lutego w Vancouver. W dwójkę głównych bohaterów ponownie wcielają się Pedro Pascala grający Joela, i Bella Ramsey wcielającą się w Ellie. Do swoich ról z pierwszej serii powrócą także: Gabriela Luna jako Tommy i Rutina Wesley jako Maria. W premierowych odcinkach pojawi się też sporo nowych twarzy. Do obsady dołączą przede wszystkim: Kaitlyn Dever jako Abby, Isabela Merced jako Dina, Young Mazino jako Jesse, Ariela Barer jako Mel, Tati Gabrielle jako Nora, Spencer Lord jako Owen i Danny Ramirez jako Manny. Gościnnie pojawi się także Catherine O'Hara.  

źródło: deadline.com / zdj. HBO