Marvel wstrzymuje prace nad kolejnym filmem i serialem. Premiery zagrożone

Marvel jest zmuszony do wstrzymania prac nad kolejnym projektem. Studio musiało przerwać przygotowania do wejścia na plan filmu Thunderbolts” mającego być pierwszym projektem poświęconym popularnej grupie antybohaterów MCU.

Dwa kolejne projekty Marvela opóźnione

Marvel wstrzymał prace mające przygotować ekipę filmu Thunderboltsdo wejścia na plan. Zdjęcia miały wystartować za trzy tygodnie w Atlancie, ale tak się nie stanie. Studio musiało zmienić swoje plany ze względu na trwający cały czas strajk scenarzystów. Wszyscy członkowie załogi otrzymali informację, że prace nie rozpoczną się zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Plan zakłada rozpoczęcie zdjęć dopiero po zakończeniu strajku, co może doprowadzić do opóźnienia nawet o kilka miesięcy. Kinowa premiera filmu ma odbyć się 26 lipca 2024 roku i zakończyć piątą fazę MCU. Termin ten stał się właśnie mocno zagrożony.

Sprawdź też: Nowe gwiazdy zagrają w Marvelu. To oni stworzą Fantastyczną Czwórkę!

Jest to kolejny projekt Marvela, który ucierpiał na protestach scenarzystów. Informowaliśmy już, że wstrzymane zostały przygotowania do zrealizowania filmu Blade”, a niedawno wstrzymano też zdjęcia do serialu „Wonder Man”, który kręcono już w Los Angeles od kilku tygodni. Nie ma wątpliwości, że studio będzie musiało mocno przemodelować swoje plany wydawnicze, a to nie musi być jeszcze wcale koniec problemów z realizacją nowych projektów. 

źródło: deadline.com  / zdj. Marvel