Marvel znalazł nowego reżysera i scenarzystę filmu „Blade”

Marvel skompletował główną ekipę twórców mających odpowiadać za nową wersję filmu „Blade”. Produkcja, do której zdjęcia miały wystartować w listopadzie tego roku, straciła niedawno reżysera i studio zostało zmuszone do zawieszenia wszelkich prac. Teraz studio znalazło zarówno nowego reżysera, jak i scenarzystę, który zajmie się przygotowaniem od nowa historii do pierwszych przygód Blade'a.

Pod koniec września ogłoszono, że Bassam Tariq zrezygnował ze stanowiska reżysera filmu „Blade”, z którym związał się jeszcze w lipcu 2021 roku. Do rozstania doszło na kilka tygodni przed planowanymi na listopad zdjęciami. Mówiło się wówczas, że problem jest także scenariusz wymagający wyraźnych poprawek. I jak by tego było mało niezadowolony z przeciągającego się procesu przedprodukcyjnego miał być także Mahershala Ali związany z główną rolą. Ostatecznie Marvel zdecydował się na zatrudnienie nowego scenarzysty, który zajmie się przepisaniem historii. Będzie to Michael Starrbury, początkujący twórca niemający jeszcze w swoim CV głośnych produkcji i pracujący do tej pory przy takich projektach jak „Colin w czerni i bieli”, „Jak nas widzą” czy „Legends of Chamberlain Heights”.

Sprawdź też: Phoebe Waller-Bridge na pierwszym zdjęciu z filmu „Indiana Jones 5”. Wiemy już, kogo zagra.

Kontrakt na wyreżyserowanie filmu podpisał z kolei Yann Demange pracujący między innymi przy serialach „Top Boy”, „System sprawiedliwości” oraz „Sekretny dziennik call girl”. Prace na planie mają wystartować na początku przyszłego roku w Atlancie. Premierę filmu „Blade” studio przesunęło niedawno z 3 listopada 2023 roku na 6 września 2024 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Disney