Phoebe Waller-Bridge na pierwszym zdjęciu z filmu „Indiana Jones 5”. Wiemy już kogo zagra

Poznaliśmy w końcu jedną z głównych bohaterek filmu „Indiana Jones 5”, która od miesięcy wywoływała największe spekulacje wśród widzów czekających na premierę ostatniej przygody Henry'ego Jonesa Jr. Oto Phoebe Waller-Bridge w roli Heleny.

Do tej pory spekulowano, że Phoebe Waller-Bridge wcieli się w asystentkę Indiany Jonesa, ale wiemy już, że aktorka znana z serialu „Fleabag” pojawi się na ekranie jako ktoś znacznie bliższy bohaterowi granemu przez Harrisona Forda. Okazuje się, że Helena to nikt inny jak chrześnica Henry'ego Jonesa Jr. Reżyser James Mangold opisuje nową bohaterkę jako uroczą, dziewczynę z sąsiedztwa i naciągaczkę. Według samego Harrisona Forda chrześniaczka Indiany jest z kolei „pionierem etycznej księgowości”.

Sprawdź też: Odmłodzony Harrison Ford pojawi się w filmie „Indiana Jones 5”. Dostaniemy szaloną sekwencję z przeszłości.

Film „Indiana Jones 5” zadebiutuje w kinach 30 czerwca 2023 roku.  Oprócz Harrisona Forda i Phoebe Waller-Bridge w obsadzie produkcji są także Antonio Banderas, Toby Jones, Boyd Holbrook, Thomas Kretschmann, Shaunette Renée Wilson oraz Mads Mikkelsen grający niemieckiego naukowca, którego amerykański rząd zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA.

indiana-jones-5-helena-excl-min.jpg

źródło: empireonline.com / zdj. Lucasfilm