Marvel znowu ma kłopoty? Wygląda na to, że „Avengers: The Kang Dynasty” straciło scenarzystę

„Strażnicy Galaktyki 3” tylko na moment uspokoili niepokojącą sytuację MCU. Nowe doniesienia wskazują, że z „Avengersami: The Kang Dynasty”, czyli jednym z największych widowisk przyszłej fazy komiksowego uniwersum pożegnał się główny scenarzysta, Jeff Loveness.

Choć wieści te nie zostały jeszcze potwierdzone przez przedstawicieli Disneya, w sieci rozchodzą się raporty o ostatecznym rozwiązaniu przez Lovenessa współpracy z Marvelem. Ich źródłem jest Jeff Sneider, dziennikarz Collidera, mający w dorobku szereg potwierdzonych przecieków z największych wytwórni. Na łamach profilu w mediach społecznościowych Sneider wskazuje, że Loveness, autor scenariusza do pierwszego widowiska Piątej Fazy, „Ant-Mana i Osy: Kwantomanii”, rozwiązał kontrakt łączący go z Marvelem. Miało do tego dojść jeszcze przed startem trwającego obecnie strajku Amerykańskiej Gildii Scenarzystów

Przyczyna odejścia Lovenessa nie została wyjawiona w ramach nowego raportu. Potencjalnych powodów dla tego stanu rzeczy jest jednak przynajmniej kilka. Możemy założyć, że główną przyczyną był kiepski odbiór „Kwantomanii”, której zadaniem było porozstawianie zupełnie nowych stawek w kinowym uniwersum Marvela. Film zadziałał jednak zupełnie przeciwnie do tych planów: nie przyciągnął do kin wystarczającej liczby widzów i zebrał kiepskie recenzje, w których prolog do nowej fazy odczytano, jako przejaw mocnego zmęczenia materiału.

Sprawdź też:  Nie róbcie sobie nadziei. Nie ma szans na „Strażników Galaktyki 4”

Przypomnijmy, że wieści o potencjalnych zmianach w składzie realizacyjnym „Avengersów” łączą się też ze strategią, którą zapowiadał powrót Boba Igera na stanowisko szefa Disneya. Wraz z ponownym objęciem kierowniczej roli w wytwórni Iger miał zażądać od włodarzy Marvela zmiany dotychczasowej polityki i postawienia na jakość produkcji, a nie na ich ilość. Mówi się, że przedstawiciele Disneya chcą dłuższych przerw pomiędzy filmami i serialami, co ma pozwolić specjalistom od efektów specjalnych na między innymi lepsze dopracowanie CGI.

Dodajmy, że na chwilę obecną „Avengers: The Kang Dynasty” ma pojawić się w kinach dokładnie 2 maja 2025 roku. Za kamerą stanie Destin Daniel Cretton, twórca „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. 

Źródło: Comicbookmovie / zdj. Marvel