Marvel zrywa współpracę z Jonathanem Majorsem. Co dalej z „Avengers 5”?

Marvel zerwał współpracę z Jonathanem Majorsem. Po tym, jak aktor został uznany za winnego dwóch zarzutów w procesie o nękanie i napaść, studio zwolniło go z roli Kanga w MCU.

Jonathan Majors zwolniony przez Marvela. Nie zagra już Kanga

Po dwóch tygodniach procesu ława przysięgłych zdecydowała, że Jonathan Majors dopuścił się dwóch z czterech zarzucanych mu czynów. Aktor został uznany za winnego nękania i lekkomyślnej napaści wobec swojej byłej już dziewczyny Grace Jabbari. Po ogłoszeniu wyroku w nowojorskim procesie przedstawiciele Marvela natychmiast ogłosili, że zrywają wszelką współpracę z aktorem, który wcielał się w rolę Kanga mającego odgrywać kluczową rolę w dwóch najbliższych filmach o Avengersach.

Oficjalnie Disney zerwał wszelkie stosunki z Majorsem dopiero po tym, jak aktor został uznany za winnego, ale zza kulis docierają do nas informacje sugerujące, że studio już dawno podjęło decyzję o rozstaniu się z Majorsem i nigdy nie zamierzało kontynuować z nim współpracy i to bez względu na to, jaki zapadnie wyrok w jego sprawie.

Sprawdź też: Świąteczny tydzień pełen filmowo-serialowych hitów. Co obejrzeć na Netflix, Disney+ i HBO Max?

Według Jeffa Snidera w siedzibie Marvela od dłuższego czasu mają trwać już przygotowania do zmiany historii w dwóch najbliższych filmach o drużynie Avengers. Najnowsza odsłona serii straciła już pod tytuł Dynastia Kanga i projekt określany jest teraz jako „Avengers 5”. Zakulisowe przecieki sugerują też, że Marvel zamieni teraz obydwie części w jeden wielki film określany mianem „Secret Wars”. Nieco inaczej sprawę przedstawia inne ze źródeł. Daniel Richtman twierdzi, że gdyby Majors został uznany za niewinnego, to Marvel pozostawiłby go w roli Kanga, a zdjęcia do filmu z jego udziałem rozpoczęłyby się już w marcu przyszłego roku w Wielkiej Brytanii.

Na ten moment pozostaje cały czas niejasne, czy Marvel Studios zdecyduje się na znalezienie nowego aktora do roli Kanga, czy zdecyduje się na całkowite porzucenie tej postaci. Do tej pory plany studia zakładały, że Majors będzie wcielał się w każdą z alternatywnych wersji potężnego złoczyńcy. Ostatnio do napisania scenariusza do filmu „Avengers 5” zatrudniony został Michael Waldron pracujący jako showrunner i scenarzysta przy serialu „Loki” oraz autor historii do produkcji „Doktor Strange w multiwersum obłędu”. W jego rękach znajduje się teraz stworzenie scenariusza do obydwu filmów o Avengersach.

zdj. Marvel