„Matrix Zmartwychwstania” to piękna i dziwaczna rzecz. Współscenarzysta o filmie i nowe plakaty

Premiera czwartego rozdziału „Matrixa” nadchodzi wielkimi krokami. W nowym wywiadzie poświęconym filmowi, o produkcji pokrótce opowiedział jego współscenarzysta, David Mitchell. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że film ma zawierać w sobie cząstkę każdego poprzedniego rozdziału.

Mitchell wyjaśnił też, że historia, którą opisują w czwartym rozdziale, ma wykroczyć poza sprawdzone schematy tego rodzaju kontynuacji.

Obejrzałem ten film we wrześniu, w Berlinie. Jest naprawdę dobry. Nie mogę powiedzieć wam, o czym dokładnie opowiada, ale z przyjemnością opowiem o tym, czym nie jest na pewno. To z całą pewnością nie jest kolejny zwykły sequel. To coś zupełnie osobnego. Coś, co w bardzo pomysłowy sposób zawiera w sobie wszystkie trzy poprzednie „Matrixy”. To bardzo piękna i dziwaczna rzecz, która osiąga rzeczy nieobecne w kinie akcji. Przekracza zasady, którymi normalnie rządzą się blockbustery.

Przypomnijmy, że choć zwiastun „Matriksa 4” zapowiada historię przynajmniej z początku przypominającą fabułę pierwszego filmu, zapowiedzi z ubiegłych miesięcy wskazują na to, że widowisko ma w zanadrzu wiele zaskoczeń. Jedną z ciekawszych tajemnic jest wątek odmłodzonej wersji Morfeusza, którego w filmie zagra Yahya Abdul-Mateen II. O swojej postaci aktor opowiadał niedawno w specjalnej rozmowie o filmie.

Gram kogoś świadomego historii Matrixa i świadomego historii Morfeusza. Moja postać znajduje się na drodze do samoodkrycia. Ten film w dużym stopniu opowiadać będzie o rozwoju i definiowaniu własnych ścieżek. Morfeusz nie będzie w tym przypadku wyjątkiem. To dosłownie inna iteracja postaci.

Matrix Zmartwychwstania” będzie kontynuacją historii ustanowionej 20 lat temu w pierwszym filmie z serii „Matrix”. Franczyza, która pomogła zdefiniować popkulturę na przełomie wieków, powróci, aby kontynuować i poszerzyć świat oryginalnego filmu. To zaskakująca nowa przygoda z epicką akcją i ogromnej skali osadzona w znajomym, ale jeszcze bardziej prowokacyjnym świecie, w którym rzeczywistość jest bardziej subiektywna niż kiedykolwiek, a wszystko, co jest potrzebne do dostrzeżenia prawdy, to konieczność uwolnienia swojego umysłu.

Film zadebiutuje na platformie HBO Max i w kinach już 22 grudnia. Główne role w produkcji zagrali Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Priyanka Chopra Jonas, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Telma Hopkins, Eréndira Ibarra, Toby Onwumere, Max Riemelt, Brian J. Smith.

matrix 4 plakat filmu (8).jpg

matrix 4 plakat filmu (7).jpg

matrix 4 plakat filmu (6).jpg

matrix 4 plakat filmu (4).jpg

matrix 4 plakat filmu (5).jpg

matrix 4 plakat filmu (3).jpg

matrix 4 plakat filmu (2).jpg

matrix 4 plakat filmu (1).jpg

Źródło: Games Radar / zdj. Warner Bros.