Mel Gibson potwierdza: „Zabójcza broń 5” nadal powstaje

Mel Gibson od lat planuje wrócić do dwóch filmowych marek, które wyjątkowo mocno zapisały się w jego karierze reżyserskiej i aktorskiej karierze. Pierwszym z nich jest „Pasja”, a drugim „Zabójcza broń”. Czy piąta część popularnej serii o dwóch kumplach z policji nadal ma szanse na powstanie?

Mel Gibson chwali scenariusz doZabójczej broni 5

W listopadzie 2021 roku Mel Gibson zapewniał, że stanie za kamerą piątej części „Zabójczej broni” po tym, jak gwiazdor serii odziedziczył stanowisko reżysera projektu po zmarłym Richardzie Donnerze odpowiadającym za wszystkie poprzednie części. Rok później aktor przekonywał natomiast, że prace nad filmem borykają się z opóźnieniami ze względu na fuzję studia Warner Bros. z Discovery.

Niemal dwa lata później cały czas nie usłyszeliśmy żadnych nowych aktualizacji na temat „Zabójczej broni 5”, więc Gibson ponownie postanowił zabrać głos, aby uspokoić wszystkich fanów czekających na powrót kultowego duetu. Gibson gościł ostatnio w podcaście Stevena Oxleya i przekonywał słuchaczy, że Warner Bros. nadal planuje nakręcić kolejną część „Zabójczej broni”.

Sprawdź też: Serialowe i filmowe hity tygodnia: Komedia z Maciejem Stuhrem i akcja z Jessicą Albą.

Mam zamiar wyreżyserować piąty film z serii Zabójcza broń” – przekonywał Gibson. „Wiesz, Richard Donner, który stworzył pozostałe cztery, niestety zmarł, a był moim dobrym przyjacielem. W pewnym sensie zlecił mi przejęcie po nim serii, więc będzie dla mnie zaszczytem móc to zrobić. Całkiem nieźle poradził sobie ze scenariuszem, więc wykorzystaliśmy esencję tego i pracowaliśmy nad poprawkami. Jestem całkiem zadowolony z efektów naszej pracy […]. To zabawne, ale też całkiem poważne. Porusza kilka trudnych zagadnień. Nie mogę się doczekać”.

W grudniu ubiegłego roku przecieki ujawniły, że za nową wersję scenariusza odpowiada Jez Butterworth, autor tekstów do takich produkcji jak „Ford v Ferrari”, „Na krawędzi jutra”. Mówiło się, że zdjęcia miałby wystartować w 2024 roku, więc biorąc pod uwagę, że Gibson cały czas nie może wejść na plan kontynuacji „Pasji”, niewykluczone, że to właśnie kontynuacja policyjnej serii mogłaby być jego najbliższym projektem.

zdj. Warner Bros.