Metallica napisała piosenkę do „Wyprawy do dżungli” Disneya

Wygląda na to, że znaczne opóźnienie premiery „Wyprawy do dżungli”, zainspirowało Disneya do podjęcia eksperymentów przy filmie. Jak się okazuje, opóźnione na 2021 rok widowisko z Emily Blunt i Dwaynem Johnsonem zostanie wzbogacone o specjalnie w tym celu napisaną piosenkę Metalliki. Nową kompozycję zespołu usłyszymy obok ścieżki dźwiękowej Jamesa Newtona Howarda.

O swoim zaangażowaniu w produkcję Disneya opowiedział perkusista kultowego zespołu, Lars Ulrich. Muzyk ujawnił, że do kolaboracji doszło dzięki jednemu z dyrektorów produkcji w wytwórni.

Zaczęło się od Seana Bailey'ego, który od zawsze był fanem rocka, a poza tym jest jednym z najfajniejszych, najsympatyczniejszych, ciepłych i miłych gości w przemyśle muzycznym. Myślę, że od zawsze był fanem Metalliki, dość dobrze się poznaliśmy. Moja żona i ja jesteśmy fanami Disneya, więc i po tej stronie jest duża więź. [Sean] zawsze szukał odpowiedniego projektu, do którego Metallica mogłaby wnieść swój wkład. Ten pasował idealnie. Sean poprowadził kawalerię, wraz z Jamesem Newtonem Howardem (...). [Newton Howard] to prawdziwa legenda. Biorąc pod uwagę czego dokonał, to był dla nas prawdziwy zaszczyt, mogąc z nim współpracować. Nie możemy się doczekać, aż świat usłyszy, co przygotowaliśmy. (...) Nie chciałbym ujawniać, co to będzie, ale powiem tylko, że to będzie nietypowe połączenie... trochę jak jego aranżacja „Nothing Else Matters”, którą my gramy. Napisaliśmy piosenkę, on ją wziął i zrobił swoją aranżację, by wpasowała się w coś konkretnego w filmie (...)  

Głównym bohaterem filmu Jungle Cruise jest kapitan łodzi, który zabiera poszukiwaczkę przygód i jej brata na misję, której celem jest odnalezienie drzewa posiadającego moc uzdrawiania. Podczas podróży bohaterowie będą zmagali się z dzikimi zwierzętami i konkurencyjną ekspedycją, która również chce dotrzeć do magicznego drzewa. Zgodnie z ostatnimi informacjami, film zadebiutuje w lipcu 2021 roku. 

Źródło: Movie Web / zdj. Disney