Mia Goth powraca jako Pearl w prequelu slashera „X”! Oto pierwszy zwiastun nowego filmu Ti Westa

Zgodnie z sekretną zapowiedzią pozostawioną dla kinowych widzów po napisach filmu „X”, Mia Goth powróciła do roli Pearl w kolejnym dreszczowcu Ti Westa. W sieci ukazał się pierwszy zwiastun prequelowego filmu „Pearl” od studia A24.

Akcja prequela poświęconego głownej antagonistce „X” została osadzona w 1918 roku, czyli niecałe sześćdziesiąt lat przed pierwszym widowiskiem. „O Pearl mogę powiedzieć wam tyle, że (...) to jej historia (...) i dowiecie się o niej wiecej” – wyjawił parę miesięcy temu Ti West.Stylistycznie będzie to coś zupełnie innego od X. Nie trzeba znać i jednego i drugiego [filmu], ale oba w bardzo określony sposób się wzbogacają. W podobny sposób w jaki chociażby na X wpłynęło amerykańskie kino i niezależni twórcy horrorów. Na Pearl wpłynęła zupełnie inna era kina”. 

Za scenariusz „Pearl” odpowiadają zarowno West, jak i sama Mia Goth. W obsadzie są David Corenswet, Tandi Wright, Matthew Sunderland i Emma Jenkins-Purro. Produkcja zostanie po raz pierwszy pokazana w trakcie startującego w końcówce sierpnia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Pozafestiwalowa data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Sprawdź też: David Lowery rusza z nowym średniowiecznym fantasy! Film ma być duchowym sequelem „Zielonego Rycerza”

źródło: Bloody Disgusting / zdj. A24