Michael B. Jordan i twórca ostatnich odsłon „Mission: Impossible” połączą siły przy nowym thrillerze

Należąca do Michaela B. Jordana firma produkcyjna Outlier Society zajmie się realizacją nowego projektu. Za powstający dla Amazon Studios film o tytule „Iron Curtain”, jako producent, odpowie też Christopher McQuarrie („Mission: Impossible – Fallout”).

Choć nie ujawniono jeszcze o czym ma opowiedzieć filmowa produkcja, z nowego raportu serwisu Deadline wynika, że za tekst do „Iron Curtain” odpowiada sam McQuarrie. Scenariusz zostanie jednak w najbliższym czasie przepisany przez Erika Jendresena, nagrodzonego statuetką Emmy współautora „Kompanii braci”. 

Sprawdź też: MGM i Michael B. Jordan rozkręcą z „Creeda” filmowo-serialowe uniwersum. W planach anime i serial aktorski

McQuarrie miał stworzyć roboczą wersję scenariusza jeszcze w roku 2003. Przez lata prawa do realizacji znajdowały się w posiadaniu firmy Intermedia, a następnie – Resurgence Media Group. Inicjatorką wskrzeszenia projektu po latach była Elizabeth Raposo, obecnie zatrudniona w Outlier Society producentka, mająca w dorobku współpracę z McQuarriem, gdy ten szykował tytuły dla Paramount Pictures.

Na chwilę obecną nie ujawniono, kiedy może dojść do realizacji „Iron Curtain”. Nie mamy też żadnych informacji, czy poza wyprodukowaniem filmu Jordan zamierza stanąć też po którejś stronie kamery.

źródło: Deadline / zdj. MGM