Michael B. Jordan vs. wampiry z Ku Klux Klanu. Nowy thriller twórcy „Creeda” to prawdziwa petarda

Trwają castingi do jednego z najgłośniejszych oryginalnych projektów Warnera. Ekipa nadal niezatytułowanego filmu Ryana Cooglera i Michaela B. Jordana, opowiadającego o starciu z wampirami w Ameryce czasów segregacji rasowej obsadziła kilka nowych nazwisk. Nowych aktorów znacie m.in. z ostatniego „Batmana”, „Kochanka Lady Chatterley” i „Zemsty rewolwerowca”.

O czym opowie nowy film twórców „Creeda” i „Czarnej Pantery”?

W dotychczasowych przeciekach wskazywano, że przyszły film będzie mocnym odstępstwem od dotychczasowych przedsięwzięć Cooglera i Jordana. Choć fabuła nie została szerzej opisana, dowiedzieliśmy się, że twórcy chcą nakręcić kostiumowy thriller o wampirach.

Jego akcja ma rozegrać się w na południu Ameryki w czasach obowiązywania tak zwanych praw Jima Crowa, związanych z segregacją rasową (a zatem pomiędzy drugą połową XIX wieku do połowy wieku XX). Pod koniec lutego źródła FandomWire sygnalizowały też, że fabuła skoncentruje się na walce wampirów z Ku Klux Klanu z grupą czarnoskórych bohaterów. Inną możliwością braną pod uwagę przez ten serwis jest objęcie przez KKK roli ofiar wampirów – pierwsza opcja wydaje się jednak bardziej prawdopodobna. 

Sprawdź też: Isabela Merced w nowym filmie platformy Max. To adaptacja powieści autora „Gwiazd naszych wina” 

Michael B Jordan Creed

W warunkach kontraktu z Warner Bros. Pictures reżyser Ryan Coogler (będący też scenarzystą filmu) i jego firma produkcyjna Proximity Media przewidują wejście na plan już w tym miesiącu. Michael B. Jordan będzie główną gwiazdą filmu. W najnowszym raporcie Deadline'u wskazano, że aktor z „Creeda” spotka na ekranie przede wszystkim Jayme Lewson („Batman”, „Królowa wojownik”), Delroya Lindo („Pięciu braci”, „Zemsta rewolwerowca”), Jacka O'Connella („Kochanek Lady Chattlerley”, „Niezłomny”) oraz Wunmi Mosaku („Kraina Lovecrafta”, „Najdroższa Alice”).

Warto dodać, że jako producent wykonawczy z filmem związał się między innymi dwukrotnie nagrodzony Oscarem kompozytor Ludwig Göransson, autor ścieżki dźwiękowej do „Oppenheimera” Christophera Nolana. Budżet produkcyjny wyniesie około 90 milionów dolarów. Widowisko ma trafić na ekrany za niecały rok, dokładnie 7 marca 2025.

Źródło: Film Updates / Deadline / FandomWire / zdj. MGM