Michael Caine nie ma pojęcia, o czym jest kolejny film Christophera Nolana

Tenet” to z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, mimo że nie do końca wiadomo jeszcze, o czym opowie. Jak popularnie bywa z filmami Christophera Nolana, fabuła stanowi wydumaną zagwozdkę dla widowni. Co ciekawe, o „Tenet” wiemy w chwili obecnej niewiele więcej od jednego z członków obsady, Michaela Caine'a. 

Aktor podzielił się swoimi przemyśleniami co do nadchodzącej produkcji w wywiadzie udzielonym dziennikarzom „The Hindu”. Caine ujawnia, że nie ma pojęcia, do czego odnosi się tytuł filmu, a jego zakres wiedzy ogranicza się do stron scenariusza, na których pojawia się jego postać:

[Nolan] trzyma tajemnice do samego końca, więc nie dał mi przeczytać scenariusza. Dostałem tylko moje strony, które starczyły na jeden dzień pracy. Zrobiłem swoje i nakręciłem sceny z Johnem Davidem [Washingtonem]. Od tej pory niczego więcej nie słyszałem [o filmie].

W kontekście objętego tajemnicą projektu Nolana warto przypomnieć, że sam Robert Pattinson, który zagra w filmie jedną z ważniejszych ról, otrzymał możliwość przeczytania scenariusza tylko jeden raz, w zamkniętym pomieszczeniu.

Nowa produkcja wyreżyserowana przez Christophera Nolana ma wejść do amerykańskich kin już 17 lipca 2020 roku, choć na ten moment nie wiadomo czy obecna sytuacja nie wpłynie na tę datę. Odpowiedź poznamy zapewne w okolicach maja.

W obsadzie filmu są: Robert Pattinson, John David WashingtonMichael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy.

Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie widzieliście zwiastuna, to możecie zobaczyć go w tym miejscu.  

 Źródło: Comicbook.com / zdj. Warner Bros.