Michael Douglas zagra Benjamina Franklina w nowym serialu Apple TV+

Apple TV+ potwierdziło właśnie obsadzenie głównej roli w miniserialu o narodzinach Stanów Zjednoczonych. W produkcji jako jeden z Ojców założycieli, Benjamin Franklin pojawi się Michael Douglas.

Zapowiadany jako produkcja o „najbardziej ryzykownej zagrywce w karierze Benjamina Franklina”, serial pokaże, jak będąc w wieku siedemdziesięciu lat i nie posiadając żadnego wykształcenia dyplomatycznego, polityk przekonał Francję – monarchię absolutną – do uznania amerykańskiej niepodległości. Dzięki swojej sławie, charyzmie i pomysłowości wymanewrował licznych brytyjskich szpiegów, francuskich informatorów i wrogich współpracowników doprowadzając nie tylko do uniezależnienia USA, a również do uzyskania ostatecznego pokoju z Anglią w 1783 roku.

Sprawdź też: Czy to najlepszy film o Mrocznym Rycerzu? Krytycy zachwyceni „The Batman”.

Podstawią dla niezatytułowanej jeszcze produkcji będzie niewydana w Polsce książka „A Great Improvisation: Franklin, France and the Birth of America” autorstwa nagrodzonej Pulitzerem pisarki Stacy Schiff. Scenariusz przygotuje Kirk Ellis („Koszmar w południe”). Reżyserem został Tim Van Patten („Rodzina Soprano”). Castingi do serialu trwały od kilku miesięcy. Obok Apple Studios za produkcje odpowie też ITV Studios America

Źródło