Michael Giacchino przygotuje film animowany z Paulem McCartneyem

Kompozytor Michael Giacchino („The Batman”, „Wojna o planetę małp”) dołączył do Paula McCartneya w przygotowaniu oprawy do nowego filmu animowanego. Choć szczegóły współpracy nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, najnowszy wspólny projekt to prawdodpobnie zapowiedziany przez Netfliksa film „High in the Clouds”, oparty na książce dla dzieci, którą napisał sam McCartney

Książka „Wysoko w chmurach”, którą McCartney napisałem wraz z Philipem Ardaghem, ukazała się na polskim rynku wydawniczym dzięki wydawnictwu Znak. Pozycja skierowana do najmłodszych czytelników opowiada o małej wiewórce, która staje do walki o wolność wszystkich zwierząt. 

Na potrzeby filmu McCartney przygotował siedem nowych, oryginalnych piosenek. W przynajmniej jednej z nich, do legendarnego piosenkarza dołączyła Lady Gaga. Reżyserią zajął się Timothy Reckart, zaś za scenariusz adaptujący książkę McCartneya odpowiada Jon Croker (mający w dorobku tekst do „Paddingtona 2”). O wspólnym projekcie w najnowszym wywiadzie wspomniał sam Giacchino:

[McCartney] od kilku lat pracuje nad filmem animowanym, zadzwonił do mnie i spytał czy chciałbym wziąć w tym udział. Powiedział, że pracuje nad tym od dłuższego czasu i że któregoś dnia, już wkrótce dojdzie do skutku. 

Netflix nie ujawnił jeszcze, kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery adaptacji „Wysoko w chmurach”. Poniżej znajdziecie oficjalny opis książki, udostępniony przez polskiego wydawcę.

Książka dla dzieci autorstwa Paula McCartney’a!  Słynny muzyk i działacz organizacji ekologicznych stworzył piękną i mądrą opowieść o walce małej wiewiórki o wolność zwierząt. Wiewiórek Wiórek stracił mamę i dom w wyniku działań okrutnej i przebiegłej Grety. Po tym strasznym wydarzeniu postanowił odnaleźć legendarną wyspę Animalię, gdzie wszystkie zwierzęta będą szczęśliwe. Pięknie ilustrowana książka sprawi radość dzieciom w każdym wieku.

Źródło: Znak / Slashfilm / zdj. Disney