Michelle Williams będzie eksplorowała seksualność. W planach serial na podstawie podcastu

Kilka lat po uzyskanej w następstwie współpracy z FX statuetki Emmy, Michelle Williams ponownie związała się z amerykańską stacją. Nowym wspólnym projektem będzie adaptacja popularnego za oceanem podcastu „Dying for Sex”.

Michelle Williams zagra w serialu „Dying for Sex” od FX

Przedsięwzięcie, zapowiadane jako serial limitowany, opowie historię kobiety zdiagnozowanej z przerzutowym rakiem piersi, która po 15 latach decyduje się na rozstanie z mężem i wykorzystanie pozostałego jej czasu na eksplorowanie swej seksualności. Wsparcie w podjęciu tej przygody zapewnia najlepsza przyjaciółka, deklarująca, że będzie przy niej do samego końca. 

Za zaadaptowanie podcastu na potrzeby scenariusza serialu odpowiedzą autorki „Zepsutej krwi” i „Zbrodni po sąsiedzku”: Liz Meriwether i Kim Rosenstock (duet obejmie zarazem funkcję showrunnerską). Z kolei za kamerą pojawi się Leslye Headland, która obecnie realizuje ze studiem Lucasfilm wyczekiwaną przez fanów „Gwiezdnych wojen” serię „The Acolyte”. W projekcie weźmie udział studio 20th Television. Jak dowiadujemy się z raportu serwisu Deadline, produkcja znajdowała się w planach od kilku lat. Do realizacji miało dojść jeszcze wiosną tego roku – negocjacje wstrzymano jednak przez wzgląd na strajki scenarzystów i aktorów.

Michelle Williams Fabelmanowie

„Dying for Sex” będzie pierwszym projektem Williams i FX od 2019 roku, gdy aktorka zrealizowała ze stacją miniserial „Fosse/Verdon”. Za swoją rolę w tej produkcji Amerykanka została nagrodzona statuetką Emmy. W ostatnich latach aktorkę wyróżniono też nominacją do Oscara za kreację Mitzi w biograficznym dramacie „Fabelmanowie” Stevena Spielberga.

źródło: Deadline / zdj. Universal