Miejsce akcji 3. sezonu „Białego Lotosu” potwierdzone. Widzowie trafią do Azji Południowo-Wschodniej

Po tygodniach spekulacji poznaliśmy miejsce akcji trzeciego sezonu „Białego Lotosu”. Zarazem potwierdziły się doniesienia o przeniesieniu hitowego komediodramatu HBO na kontynent azjatycki.

Chęć zlokalizowania trzeciego sezonu „Białego Lotosu w Azji nie była tajemnicą od dłuższego czasu. Choć sam twórca serialu Mike White nie potwierdził ostatecznego miejsca akcji następnej serii antologicznego serialu, temat poruszył jeden z producentów wykonawczych, David Bernard. „Wiele się napracowaliśmy, by przenieść się do Azji, więc mamy nadzieję, że trzeci sezon stanie się dla nas szansą, żeby coś się tam w końcu zadziało” – ujawnił niedawno, podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie

Teraz nowe wieści na temat trzeciego sezonu przekazały źródła Variety. Na łamach serwisu czytamy, że ekipa realizacyjna „Białego Lotosu” przeniesie się do Azji Południowo-Wschodniej, a dokładnie na teren Tajlandii. Ekskluzywne kurorty wypoczynkowe Four Seasons (które posłużyły jako scenografia ubiegłych dwóch sezonów) porozrzucane są po całym kraju – znajdują się w Bangkoku, Chiang Mai i Kon Samui oraz nieopodal obszaru tak zwanego Złotego Trójkąta. Twórcom „Białego Lotosu” nie powinno zatem zabraknąć potencjalnych lokacji, które mogliby wykorzystać w najbliższych odcinkach. 

Sprawdź też: „Megalopolis” – nowy film Francisa Forda Coppoli zobaczymy w przyszłym roku! Powstanie również komiks.

Dodajmy, że prace zdjęciowe do trzeciego sezonu jeszcze się nie rozpoczęły i na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji, co do tego kiedy miałoby do nich dojść. Mike White miał natomiast przebywać ostatnio w Tajlandii i planować, które miejsca zostaną pokazane w najbliższych odcinkach. 

Warto przypomnieć, że akcja debiutanckiego sezonu „Białego Lotosu” została umiejscowiona na Hawajach. Z kolei w drugim sezonie główni bohaterowie wylądowali z kolei w ekskluzywnym hotelu na Sycylii. „W pierwszej serii zwróciliśmy uwagę na pieniądze. W drugim chodziło głównie o seks” – opowiadał o serii White. „Myślę, że trzeci sezon będzie satyrycznym i zabawnym spojrzeniem na temat śmierci, spirytualizmu i wschodnich wierzeń. Myślę, że to mogą być naprawdę nośne motywy w kontekście następnej rundy Białego Lotosu”.

Źródło: Variety / zdj.HBO