Mila Jovovich w zwiastunie futurystycznego thrillera „Breathe”. Kiedy premiera?

Wytwórnia Warner Bros. udostępniła w sieci nowy zwiastun survivalowego thrillera SF zatytułowanego „Breathe”. W nowym widowisku wytwórni główne role grają Mila Jovovich („Resident Evil”), Jennifer Hudson („Dreamgirls”) oraz Quvenzhané Walis („Bestie z południowych krain”).

Po tym, jak powierzchnia Ziemia przestaje nadawać się do zamieszkania z powodu braku tlenu, Maya (w tej roli Hudson) i jej córka Zora (Wallis) zmuszone są żyć w podziemiu – krótkie wypady na powierzchnię umożliwia im jedynie supernowoczesny kombinezon tlenowy, wykonany przez zaginionego męża Mayi, Dariusa. Pewnego dnia na drodze bohaterek zjawia się tajemnicza para, która twierdzi, że zna mężczyznę. Maya wpuszcza ich do swojego bunkra, ale czy może mieć pewność, że nieznajomi rzeczywiście są tymi, za których się podają?

Nadchodzi nowe widowisko sci-fi Warnera. Kiedy premiera?

Poza wymienionymi aktorami w obsadzie „Breathe” są również raper Common („John Wick 2”, „Silos”), Raul Castillo („Spojrzenia”), James Saito („Chyba na pewno ty”), Dan Martin („Agenci NCIS: Hawaje”), Kaliswa Brewster („Prawo i porządek”) oraz Sam Worthington („Avatar”, „Skok w przestworzach”). Za wyreżyserowanie filmu odpowiada z kolei Stefon Bristol, twórca „Do zobaczenia wczoraj” i serialu „Payroll”. Scenariusz napisał natomiast Doug Simon, autor horroru „Demonic” i thrillera „Brotherhood” z 2010 roku. Tekst do „Breathe” znalazł się w publikowanym corocznie słynnym spisie najciekawszych scenariuszy Black List.

Sprawdź też: Bob Odenkirk wróci w akcyjniaku „Nikt 2”! Będzie też „Dzika noc 2” z Davidem Harbourem

Za oceanem kinowa premiera filmu odbędzie się dokładnie 26 kwietnia tego roku. W tym samym czasie „Breathe” trafi też do wybranych amerykańskich serwisów VOD.

Wśród producentów znaleźli się Basil Iwanyk („John Wick 4”) i Erica Lee („Sicario”) ze studia Thunder Road Films oraz Christian Mercuri („Stara szkoła”) z Capstone. Ruzanna Kegeyan („Wśród nocnej ciszy”) z Capstone zajmuje się produkcją wykonawczą wraz z Davidem Haringiem („Kandahar”), Esther Hornstein („Miłość na nowo”) i Willem Flynnem („Wśród nocnej ciszy”). 

Zdj. Warner Bros. Pictures