Bob Odenkirk wróci w akcyjniaku „Nikt 2”! Będzie też „Dzika noc 2” z Davidem Harbourem

Wygląda na to, że trzy lata po premierze filmu akcji „Nikt” z Bobem Odenkirkiem w roli głównej, przygotowania sequela w końcu nabierają konkretnego kształtu. Wskazuje na to nowa wypowiedź producentów – duet zasugerował nawet, na kiedy zaplanowano okres zdjęciowy.

Nikt” z Bobem Odenkirkiem dostanie kontynuację!

Przypomnijmy, że oryginalna produkcja z gwiazdorem serialu „Zadzwoń do Saula” została ciepło przyjęta przez widzów i krytyków i choć początkowo wydawało się, że kontynuacja pozostaje priorytetem wytwórni, minęły prawie dwa lata nim producent David Leitch był w stanie zapewnić fanów, że „Nikt 2” rzeczywiście pozostaje na stole. Filmowiec wskazał wówczas, że trwają prace nad scenariuszem „dwójki”, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o terminie premiery.

Sprawdź też: Świeżutki film akcji z 2024 roku już do obejrzenia na VOD. Jason Statham w roli głównej

Bieżące doniesienia o filmie akcji z Odenkirkiem sygnalizują przede wszystkim, że mimo upływu kilku lat, projekt wciąż znajduje się w planach i rzeczywiście doczeka się realizacji. Informację ponownie zawdzięczamy Leitchowi, który wspólnie z koproducentką Kelly McCormick udzielił wywiadu serwisowi Collider. W rozmowie z duetem twórców czytamy, że choć tekst do filmu wciąż nie został ostatecznie ukończony, wytwórnia Universal Pictures wpisała okres zdjęciowy w tegoroczny grafik.

Będzie też Dzika noc 2” z Davidem Harbourem

Dzika noc 2

Ekipa „Nikt 2” wejdzie na plan pod koniec tego roku – wskazał Leitch, dodając, że równolegle do filmu z Odenkirkiem, nadzoruje też przygotowania do drugiej odsłony komediowego dreszczowca „Dzika noc” z Davidem Harbourem. W tym przypadku zdjęcia mają wystartować na początku roku 2025

Warto przypomnieć, że druga odsłona „Nikt” nie musi koniecznie kontynuować historii wprowadzonej w „jedynce”. Inną możliwością pozostaje stworzenie prequela tamtego widowiska, mogącego opowiedzieć widzom o tajemniczej działalności głównego bohatera – na taką opcję wskazywał w wypowiedziach z ubiegłych lat reżyser Ilya Naishuller.

Sprawdź też: Zapomnijcie o „Barbie”! Ryan Gosling nadciąga z nowym hitem! Krytycy zachwyceni.

Głównym bohaterem filmu „Nikt” jest Hutch Mansell, ojciec i mąż, który pewnej nocy przyłapuje dwóch złodziei we własnym domu. Mężczyzna daje się okraść, czym traci w oczach żony i syna. W atmosferze rodzinnego odrzucenia okazuje się jednak, że zachowanie Hutcha było w pełni świadome i mężczyzna nie chciał ponownie rozbudzić w sobie demona przeszłości.

Poza Odenkirkiem w obsadzie znaleźli się między innymi Connie Nielsen, Christopher Lloyd, Michael Ironsides, RZA i Colin Salmon

źródło: Screen Rant / zdj. Universal Pictures