Millie Bobby Brown i Henry Cavill na pierwszym plakacie filmu „Enola Holmes”

Netflix daje nam do zrozumienia, że niedługo doczekamy się w końcu pierwszego zwiastuna filmu „Enola Holmes”, w którym młodszą siostrę popularnego detektywa zagrała Millie Bobby Brown. Po niedawnym debiucie krótkiej zapowiedzi teraz do sieci trafił pierwszy plakat.

Film bazuje na serii książek pod tytułem „The Enola Holmes Mysteries”, zapoczątkowanej w 2006 roku, na którą przez cztery kolejne lata złożyło się jeszcze pięć kolejnych tomów. Główną bohaterką powieści jest młodsza siostra Sherlocka Holmesa o imieniu Enola, która jak jej brat wykazuje niesamowite zdolności dedukcji i ponadprzeciętną spostrzegawczość, które wykorzystuje w rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych.

Premierę filmu „Enola Holmes” zapowiedziano na platformie Netflix na 23 września.

Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge). Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości.

Główną rolę w filmie zagrała Millie Bobby Brown, znana z roli Jedenastki w serialu „Stranger Things” od Netfliksa. W matkę dziewczyny wcieliła się Bonham Carter, znana na pewno fanom filmów „Podziemny krąg” i „Alicja w Krainie Czarów”. Henry Cavill wystąpił z kolei jako sam Sherlock Holmes. W obsadzie jest także Sam Claflin grający Mycrofta. Reżyserem filmu jest Harry Bradbeer.

EnolaHolmes_Vertical_Main_RGB_EN-US-min.jpg

zdj. Netflix