Muzyka do drugiej części „Diuny” skończona.  Hans Zimmer powrócił jako kompozytor

Cztery miesiące po zakończeniu zdjęć do filmu „Diuna: część 2” dowiedzieliśmy się, że sfinalizowano kolejny etap przygotowywania filmu do listopadowej premiery. Swoją pracę nad ścieżką dźwiękową do filmu Denisa Villeneuve'a zakończył Hans Zimmer.

Hans Zimmer, laureat Oscara za muzykę do filmu „Król lew” został nagrodzony statuetką również za swoją muzykę do pierwszej „Diuny”. Nic więc dziwnego, że niemiecki kompozytor zdecydował się na powrót do filmowego świata wykreowanego na podstawie powieści Franka Herberta. Dowiedzieliśmy się właśnie, że jego praca nad przygotowywaniem ścieżki dźwiękowej do drugiej części filmu została już zakończona.

Źródła związane z kompozytorem donoszą, że artysta mający w dorobku muzykę do takich produkcji jak chociażby: „Mroczny Rycerz”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator”, „Incepcja”, zakończył tworzenie muzyki 7 kwietnia. W czerwcu zeszłego roku Zimmer zapowiadał, że zaczyna pracę nad muzyką do filmu Villeneuve'a. Proces tworzenia ścieżki dźwiękowej zakończył się cztery miesiące, po tym, jak ogłoszono, że padł ostatni klaps na planie filmu. Premiera filmu „Diuna: część 2” odbędzie się w kinach 3 listopada 2023.

Sprawdź też: „Avatar: Istota wody” dostępny online. Film Camerona w końcu trafił do dystrybucji cyfrowej.

Opis fabuły i obsada drugiej „Diuny

Druga część filmowej „Diuny” będzie cały czas adaptacją historii opisanej przez Franka Herberta w pierwszym tomie jego legendarnej sagi. Historia opowie o mitycznej podróży Paula Atrydy, który dołącza do siczy Chani i zawiązuje sojusz z Fremenami, wkraczając tym samym na wojenną ścieżkę przeciwko spiskowcom, którzy zniszczyli jego ród. Paul musi wybierać pomiędzy miłością swojego życia a losem całego wszechświata i stara się zapobiec straszliwej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć. 

Swoje role z pierwszej odsłony w drugiej części „Diuny powtórzyli: Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson grająca Lady Jessicę, matka Paula Atrydy, Zendaya jako Chani, Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena, a także Javier Bardem jako Stligar, jeden z przywódców ludu Fremenów, który przyjął Paula do swojego plemienia i z czasem stał się jego najbliższym doradcą, Stephen McKinley Henderson jako Thufir Hawat oraz Charlotte Rampling w roli Wielebnej Matki Mohiam, prawdomównej Imperatora.

Na ekranie pojawi się też całkiem sporo nowych twarzy. Do wymienionych wyżej aktorów dołączyli Léa Seydoux grająca Lady Margot Fenring, należącą do zakonu Bene Gesserit żonę hrabiego Hasimira Fenringa, czyli bliskiego współpracownika i przyjaciela Imperatora Shaddama IV, Christopher Walken wcielający się we wspomnianego Imperatora, Souheila Yacoub jako Shishakli, liderka Fedaykinów, drużyny Fremenów, Florence Pugh wcielająca się w księżniczkę Irulanę oraz Austin Butler mający zagrać młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

zdj. Warner Bros.