Na filmie się nie skończy. Nowa „Planeta małp” doczeka się serialu od Disney+

Disney ma wielkie plany na rozwijanie nowego uniwersum „Planety małp”. Oprócz zapowiedzianego na przyszły rok filmu w planach jest także rozwijanie świata popularnej marki fantastyczno-naukowej za sprawą serialowej produkcji powstającej dla platformy Disney+.

Planeta małp” doczeka się serialu. Disney chce stworzyć nowe uniwersum

Planeta małp” zyskała właśnie status marki, którą Disney chce przerobić na pełnoprawną franczyzę dedykowaną kinom i streamingowi. Obok filmu mającego trafić do kin studio rozpoczęło właśnie przygotowania do stworzenia serialowej produkcji. Zakulisowe źródła donoszą, że tytuł powstający dla platformy Disney+ ma być osadzony w tym samym świecie, w którym film „Kingdom of the Planet of the Apes”. Aktualnie projekt pozostaje na wczesnym etapie rozwoju i nie został oficjalnie zapowiedziany przez studio. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to premiery serialu możemy spodziewać się w drugiej połowie 2024 roku lub na początku 2025 roku.

Sprawdź też: Superman spotka Strażników Galaktyki. Aktorzy z Marvela pojawią się w filmie Jamesa Gunna.

Aktualnie czekamy na premierę filmowej produkcji, którą wyreżyserował Wes Ball mający w reżyserskim dorobku przede wszystkim filmową serię „Więzień labiryntu”. Przypominamy, że jego „Kingdom of the Planet of the Apes” będzie pełnoprawnym uruchomieniem nowej serii, ale zostanie w jakimś stopniu powiązany z ostatnią trylogią i dziedzictwem Cezara. Film nie będzie wprawdzie czwartą częścią serii, ale jego akcja rozegra się w tym samym świecie, co trylogia tworzona w głównej mierze przez Matta Reevesa. Akcja rozegra się na wiele lat po wydarzeniach z ostatniej części „Wojna o planetę małp” z 2017 roku.

W filmie grają: Freya Allan (znana jako Ciri z „Wiedźmina” na Netfliksie), Owen Teague („To”), Peter Macon („Orville”), Eka Darville („Jessika Jones”) oraz William H. Macy („Shameless – Niepokorni”). Scenariusz napisali Josh Friedman („Wojna światów”), Rick Jaffa i Amanda Silver („Geneza planety małp”) oraz Patrick Aison („Predator: Prey”). Premierę filmu „Kingdom of the Planet of the Apes” zapowiedziano w kinach na 24 maja przyszłego roku. 

źródło: giantfreakinrobot.com / zdj. Disney