Na HBO Max będzie co oglądać. Te filmowe HITY zobaczymy już za chwilę

Druga połowa lipca i początek sierpnia upłynie nam pod znakiem kilku wyjątkowo ciekawych premier filmowych od platformy HBO Max. Jakie tytuły zobaczymy już za chwilę na platformie? Ujawniamy tytuły nadchodzących premier, a na kilka z nich wielu z Was zapewne czekało.

Aftersun” i „Apokawixa” w lipcu na HBO Max

Już 16 lipca na platformę HBO Max trafi dramat „Aftersun”, w którym główną rolę zagrał Paul Mescal pracujący obecnie na planie kontynuacji „Gladiatora”. Film do własnego scenariusza wyreżyserowała Charlotte Wells, dla której był to debiut w pełnometrażowym kinie. Produkcja zawierająca wątki autobiograficzne opowiada historię Sophie, która rozmyśla nad chwilami radości i melancholią wakacji w Turcji, na które wybrała się z ojcem dwadzieścia lat wcześniej. Wspomnienia prawdziwe i zmyślone wypełniają luki pomiędzy materiałami filmowymi, podczas gdy ona próbuje pogodzić ojca, którego znała, z mężczyzną, o którym nie miała pojęcia.

Zobacz też: Tego się nie spodziewaliście! Bójka z Loganem i WIELKA niespodzianka na planie „Deadpoola 3”.

W lipcu swoją premierę w serwisie HBO Max będzie miał także polski film „Apokawixa”, za który odpowiada Xawery Żuławski. Produkcja o ataku zombie nad polskim morzem doczekała się już naszej recenzji przy okazji festiwalu w Gdyni.

creativeref 1101l110189.jpg

Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie.

Wielki zielony krokodyl domowy” i „Odwieczna córka” niedługo na HBO Max

W pierwszej połowie sierpnia czekają na nas natomiast takie produkcje jak chociażby animowana komedia rodzinnaWielki zielony krokodyl domowy”. Gwiazdorem produkcji utrzymanej w konwencji live action jest kanadyjski piosenkarz Shawn Mendes udzielający głosu tytułowemu bohaterowi.

Na 4 sierpnia platforma HBO Max wyznaczyła także debiut w streamingu filmu „Odwieczna córka” z Tildą Swinton w roli głównej. Produkcja śledzi losy kobiety w średnim wieku (Swinton) i jej matki, które spędzają kilka nocy w starym wiejskim hotelu, miejscu, które ma spore znaczenie dla nich obu. Spowity tajemnicą film Hogg określany jest złożona opowieść o macierzyństwie, pamięci i stracie. Gatunkowo filmowi blisko jest do gotyckich dreszczowców

„Królowa wojownik” w sierpniu na HBO Max

Z kolei od 11 sierpnia w ofercie serwisu będziemy mogli obejrzeć film „Królowa wojownik” z głównymi rolami Violi Davis, Thuso Mbedu i Johna Boyegi.

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce na przełomie XVIII i XIX wieku na terytorium dzisiejszego Beninu. Historia skupia się na postaci Naniski (Davis), generał kobiecej jednostki wojskowej, oraz jej córce Nawi (Mbedu znana między innymi z „Kolei podziemnej”), z którą wspólnie walczy przeciwko FrancuzomJohn Boyega znany z ostatniej trylogii „Gwiezdnych Wojen” wciela się w filmie w postać króla Ghezo, władcy Dahomeju. W obsadzie są też Lashana Lynch, Hero Fiennes Tiffin, Jayme Lawson oraz Sheila Atim.  Za reżyserię „Królowej wojownik” odpowiada Gina Prince-Bythewood („The Old Guard”) według scenariusza, który napisała wraz z Daną Stevens („Ojcostwo”). Za wyprodukowanie filmu odpowiada nagrodzona statuetką Oscara za „Miasto gniewu” Cathy Schulman.

Filmowe premiery lipca i sierpnia na HBO Max:

  • „Aftersun” – premiera 16 lipca
  • „Apokawixa” – premiera 23 lipca
  • „Wielki zielony krokodyl domowy” – premiera 4 sierpnia
  • „Odwieczna córka” – premiera 4 sierpnia
  • „Królowa wojownik” – premiera 11 sierpnia

źródło: Filmozercy.com / zdj. HBO Max