Zobaczcie przerażający zwiastun „Nosferatu” z Lily-Rose Depp! Gotycki klimat w nowym filmie o Drakuli

Pierwszy zwiastun horroru „Nosferatu”, w którym jedną z głównych ról zagrała Lily-Rose Depp, wyświetlany jest w kinach przed seansami filmu „The Bikeriders”, ale nie trzeba było długo czekać, aż trafi on także do sieci. Przerażającą zapowiedź najbardziej wyczekiwanego horroru roku możecie zobaczyć poniżej.

Nicholas Hoult i Lily-Rose Depp w zwiastunie filmu „Nosferatu

Studio Focus Features zdecydowało, że najpierw premierowa zapowiedź nowego filmu Roberta Eggersa, twórcy, który w ostatnich latach zachwycił nas takimi produkcjami jak „Lighthouse”, „Czarownica” czy „Wiking”, będzie wyświetlana na dużym ekranie przed seansami filmu The Bikeriders”, ale nietrudno było się domyślić, że zwiastun szybko zawita też do sieci i właśnie się to wydarzyło.

Aktualizacja: Oficjalny zwiastun pojawił się już w sieci i możecie zobaczyć go poniżej.

Zwiastun budujący atmosferę grozy i napięcia związanego z przybyciem wielkiego zła prezentuje na głównych bohaterów produkcji zatytułowanej „Nosferatu”, która ma być nową wariacją na temat legendarnej produkcji z 1922 roku. Nowa interpretacja powieści o Drakuli autorstwa Brama Stokera w ujęciu Eggersa zgodnie z zapowiedzią postawiła na gotycki klimat i opowieść o obsesji łączącej pewną młodą kobietę (w tej roli Lily-Rose Depp) oraz podążającego jej śladem transylwańskiego wampira (Bill Skarsgard).

Sprawdź też: Finałowy sezon „Yellowstone” z datą premiery! Gdzie i kiedy obejrzymy w Polsce?

Akcja filmu osadzona jest w XIX-wiecznych Niemczech, a w zwiastunie widzimy także Thomasa Suttera (w tej roli Nicholas Hoult) i Friedricha Hardinga (Aaron Taylor Johnson), którzy próbują powstrzymać przybywającą siłę mroku. W obsadzie filmu znalazł się także współpracownik reżysera Willem Dafoe, a tytułowego wampira sportretował Bill Skarsgård, który na razie ukrywany jest przed widzami w pierwszym zwiastunie.

Reżyser zapowiadał jednak ostatnio, że aktor całkowicie zatracił się w roli hrabiego Orloka i na ekranie będzie nie do poznania. Eggers przekonywał, że aktor przeszedł na potrzebę roli wampira jeszcze większą metamorfozę niż miało to miejsce w przypadku roli klauna Pennywise’a w filmach „To”. Bill stracił wiele kilogramów. [...] Pracował z operowym nauczycielem, aby obniżyć swój głos o oktawę. Myślę, że ludzie pomyślą, że użyliśmy efektów specjalnych do tej metamorfozy, ale to w pełni jego występ” – zapewniał reżyser.

Film „Nosferatu” zadebiutuje w kinach dokładnie 25 grudnia tego roku.

zdj. Focus Features