Na to czekaliśmy. Zdjęcia do 2. sezonu hitowego serialu Apple TV+ w końcu wznowione

Platforma Apple TV+ w końcu wznowiła prace zdjęciowe do jednego z najciekawszych seriali w swojej ofercie. Po miesiącach zawieszenia fazy produkcyjnej w związku ze strajkami w Hollywood streamer ponownie uruchomił przygotowania drugiego sezonu serialu „Silos” z Rebeccą Ferguson.

Kiedy drugi sezon serialu „SilosRebeccą Ferguson?

Prace na planie drugiego sezonu serialu wystartowały jeszcze w czerwcu tego roku na terenie studia Hoddesdon w Wielkiej Brytanii, gdzie filmowano też debiutancki sezon. Zaledwie niecały miesiąc później ekipa musiała wstrzymać kamery przez wzgląd na toczący się w Hollywood strajk aktorów oraz scenarzystów. Teraz, z wtorkowego raportu serwisu Screen Daily dowiadujemy się, że twórcy serialu ponownie znaleźli się na planie.

Za kamerą drugiego sezonu najpewniej znów trafił też Morten Tyldum – jeden z reżyserów poprzednich odcinków. O zaangażowaniu pozostałych – Adama Bernsteina, Amber Templemore-Finlayson, Katie Ellwood i Davida Semela  – jeszcze nie wiemy. Pomimo wznowienia prac nie wskazano, kiedy miałoby dojść do premiery drugiego sezonu. We wcześniejszych doniesieniach spekulowano o debiucie na przełomie 2024 i 2025 roku.

Serial „Silos” trafił do streamingu na początku maja tego roku i szybko okazał się wielkim hitem platformy Apple TV+. Produkcja bazująca na cyklu powieści Hugh Howleya osadzona została w przyszłości, w której Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, a przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi. Ci, którym udało się przetrwać, musieli jednak zejść pod ziemię i żyją w gigantycznych silosach całkowicie odcięci od świata zewnętrznego. W nowym społeczeństwie nakreślone zostały rygorystyczne nakazy i zasady, a na wyższych szczeblach władzy roi się od sekretów i kłamstw.

Sprawdź też: Nowa Godzilla trafi do kin w jeszcze bardziej klasycznym wydaniu!

Scenariusz do serii napisał Graham YostMorten Tyldum, który odpowiadał za wyreżyserowanie większej części pierwszego sezonu ma w dorobku serial „W obronie syna” z Chrisem Evansem w roli głównej. Na jego koncie ma są także filmy „Gra tajemnic” i „Pasażerowie”. Obok występującej w głównej roli Rebeki Ferguson, znanej widzom „Diuny” i „Mission: Impossible”, w obsadzie są również Rashida Jones („Biuro”), David Oyelowo („Selma”), Common („John Wick 2”) oraz Harriet Walter („Belgravia”). 

źródło: Screen Daily / zdj. Apple