Nadchodzi nowa odsłona antologii „Potwór”. Javier Bardem z jedną z głównych ról

Platforma Netflix zdradziła szczegóły na temat kolejnego po „Dahmerze” rozdziału antologii poświęconej niesławnym zbrodniarzom. W drugim sezonie serial pochyli się nad głośną sprawą braci Menendez. Ujawniono właśnie, kto pojawi się w obsadzie.

Netflix zabiera się za drugi sezon antologii o prawdziwych zbrodniach

Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec zeszłego roku Netflix zamówił dwa seriale w ramach antologii „Potwór”, którą zapoczątkowała produkcja opowiadająca historię Jeffreya Dahmera. Seria mająca opowiadać historie postaci, które swoimi zbrodniami wywarły duży wpływ na amerykańskie społeczeństwo podejmie w drugim sezonie historię braci Menendez

Rodzice tej dwójki – José i Mary Louise Menendez – zostali śmiertelnie postrzeleni w swoim domu w Beverly Hills w roku 1989. Początkowo policja nie podejrzewała, że za morderstwem stoją ich synowie Erik i Lyle. Sprawa trafiła do sądu dopiero wtedy, gdy Erik w końcu przyznał się swojemu psychologowi Jerome'owi ​​Ozielowi, który z kolei zdradził tę informację swojej kochance. Podczas procesu bracia twierdzili, że zabili rodziców w samoobronie i przekonywali, że byli przez całe życie maltretowani przez matkę i ojca.

Sprawdź też: Nadchodzi nowa część „Obecności”! To będzie ostatnia sprawa Warrenów?

Javier Bardem zagra w 2. sezonie antologii „Potwór

Chloë Sevigny i Javier Bardem

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego raportu castingowego sprzed kilku miesięcy potwierdzono, że w serialu „Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story” pojawią się Cooper Koch (w roli Erika) i Nicholas Chavez (Lyle), aktorzy znani z takich produkcji, jak „Swallowed”, „Power Book II” czy „Szpital miejski”.

Teraz z produkcją oficjalnie związali się również Javier Bardem („To nie jest kraj dla starych ludzi”) i Chloë Sevigny („American Psycho”). Choć nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnego potwierdzenia, możemy założyć, że dwójka aktorów wcieli się właśnie w rodziców głównych bohaterów.

Premiera drugiej odsłony serialu „Potwór” ma odbyć się jeszcze w tym roku.

zdj. Netflix / depositphotos