Nadchodzi nowy film z serii „Władca Pierścieni”! Opowie o Gollumie!

Jeśli nie spodobał Wam się serialowy powrót do świata „Władcy Pierścieni” lub cały czas macie poczucie, że uniwersum potrzebuje dalszego eksplorowania, to mamy dobre wieści! Studio Warner Bros. zabiera się za powrót do kinowego świata kultowej serii fantasy. Oficjalnie zapowiedziano nowy film!

Będzie nowy film w świecie „Władcy Pierścieni”. Peter Jackson powróci

David Zaslav stojący na czele spółki Warner Bros. Discovery zadbał o to, aby studio zyskało możliwość dalszego eksplorowania filmowego uniwersum „Władcy pierścieni”, marki, która zapewniła wytwórni gigantyczne wpływy do kas oraz kilkanaście Oscarów. Pod koniec lutego zeszłego roku spółka zawarła wieloletnią umowę z firmą Middle-Earth Enterprises, która zakłada współpracę przy realizacji nowych filmów w świecie „Władcy Pierścieni”.

Od początku mówiło się, że włodarze studia chcą, aby w tworzenie nowych produkcji ponownie zaangażowany był Peter Jackson odpowiadający za „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” i w końcu wiemy już, jak będzie wyglądało w najbliższym czasie rozwijanie kultowej franczyzy.

Sprawdź też: „Godzilla Minus One” najchętniej piraconym filmem na świecie. Gdzie go obejrzeć?

Władca Pierścieni nowy film Gollum

Na początku wrócimy do świata stworzonego przez Tolkiena za sprawą filmu, który skupi się na Gollumie. Bohater grany przez Andy’ego Serkisa doczeka się rozwinięcia swojej historii na dużym ekranie w ramach produkcji zatytułowanej roboczo „The Hunt for Gollum” („Polowanie na Golluma”). Wyreżyserowaniem filmu zajmie się sam Andy Serkis, który powróci również w tytułowej roli.

Projekt znajduje się obecnie na wczesnym etapie opracowywania, a scenariusz przygotowują w tej chwili Fran Walsh, Philippa Boyens i Arty Papageorgiou. Pierwsze dwie scenarzystki pracowały przy tworzeniu historii do filmów z serii Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Twórca obydwu filmowych trylogii Peter Jackson będzie czuwał nad projektem jako producent. Film ma przedstawić widzom historie, które nie zostały jeszcze opowiedziane. Premierę filmu studio Warnera planuje na 2026 rok.

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.