Najlepszy film animowany o Batmanie powraca w 4K! Zwiastun odrestaurowanej wersji

Warner Bros. szykuje nie lada atrakcję dla miłośników animowanych przygód Mrocznego Rycerza. W sieci pojawił się właśnie nowy zwiastun, podniesionej do jakości 4K animacji „Maska Batmana” (org. „Mask of the Phantasm”), która w końcówce września doczeka się premiery na nośnikach fizycznych.

Miasto próbuje poradzić sobie z serią wstrząsających, zagadkowych morderstw” – czytamy w opisie fabuły znakomitej „Maski Batmana”. „Nieznany sprawca zabija kolejno wpływowe postaci świata przestępczego. Za bycie zamaskowanym zabójca policja podejrzewa samego Batmana. Bohater, by móc oczyścić się z zarzutów, musi odnaleźć prawdziwego sprawcę i zaprowadzić spokój w Gotham City”.

Film w reżyserii Erika Radomskiego i Bruce'a Timma debiutował w 1993 jako swego rodzaju spin-off kultowego serialu animowanego. Od tego czasu cieszy się opinią jednej z najlepszych narysowanych opowieści o Mrocznym Rycerzu – udanego widowiska akcji z ciekawym psychologicznym rysem samego Bruce'a Wayne, próbującego zmierzyć się z traumą, której zawdzięcza powołanie do roli obrońcy Gotham.

Sprawdź też: Oto Cillian Murphy jako Batman. Aktor z „Oppenheimera” mógł zastąpić Christiana Bale’a.

Podczas gdy kilka lat temu film trafił na dyski Blu-ray, teraz „Maskę Batmana” będzie można zobaczyć w jakości 4K. Premierę za oceanem zaplanowano już na 12 września tego roku. Pre-order na fizyczne wydanie zaopatrzone w najwyższy zapis obrazu pojawił się w amerykańskiej ofercie sklepu Amazon. Szczegóły w tym miejscu. Poniżej zwiastun.

Batman Mask of the Phantasm 4K 2.JPG

Batman Mask of the Phantasm 4K.JPG

zdj. Warner Bros.