Oto Cillian Murphy jako Batman. Aktor z „Oppenheimera” mógł zastąpić Christiana Bale’a

Choć obecnie trudno nam wyobrazić sobie, by rolę Batmana w widowiskach Christophera Nolana objął ktokolwiek inny od Christiana Bale'a, z postacią wiązano początkowo wielu innych aktorów. O niedoszłej kreacji pokrótce opowiedział teraz Cillian Murphy, ostatecznie obsadzony w „Batman – Początek” w roli Stracha na Wróble. Przypominano też o nagraniu castingowym, w którym gwiazdor włożył na siebie strój Mrocznego Rycerza.

Nim Christian Bale objął rolę Bruce'a Wayne aka Batmana na trzy filmy składające się na znakomicie wspominaną przez fanów sagę Nolana, reżyser rozważał zaangażowanie do pierwszej odsłony, czyli „Batmana – Początku”, takich aktorów, jak Hugh Dancy, Joshua Jackson, Jake Gyllenhaal, David Duchovny czy właśnie Cillian Murphy.

Po latach, aktor, z którym Nolan zrealizował znakomitego „Oppenheimera”, przyznał, że nieobsadzenie go w roli Batmana opłaciło się widzom. „Otrzymaliśmy kreację Christiana Bale'a, która okazała się naprawdę niezwykłą interpretacją tej postaci. Nigdy tak naprawdę nie sądziłem, że nadaję się na Batmana, nie z moją budową. Od samego początku czułem, że to będzie Christian Bale”. 

A jednak, jeśli zastanawiacie się, jak irlandzki aktor wypadłby w roli przejętej koniec końców przez Bale'a, to powinniście spojrzeć na poniższe nagranie. Przedstawia kilka zakulisowych ujęć z przygotowań castingowych, w tym krótki fragment sceny odegranej przez Murphy'ego w kostiumie Batmana. 

Przypomnijmy, że ostateczny wybór Nolana spotkał się z ogromnym uznaniem fanów postaci DC Comics. Co więcej, za rolę Batmana, w którą wcielał się od roku 2005 do 2012, Christian Bale otrzymał szereg znaczących branżowych wyróżnień w postaci wielu nominacji do między innymi statuetek Critics' Choice Award, Empire Award (w tym przypadku aktor odebrał statuetkę za udział w „Mrocznym rycerzu”) czy People's Choice Award. 

Źródło: Culture Crave / zdj. Warner Bros.