Najlepszy serial od Apple TV+ szybko się nie skończy. Rebecca Ferguson mówi o 4 sezonach

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich fanów pierwszego sezonu serialu „Silos” z Rebeccą Ferguson w roli głównej. Wiemy, że produkcja dostanie już drugi sezon, ale to będzie dopiero początek nowej produkcji science fiction. Gwiazda serialu ujawniła, że w planach znajdują się cztery serie i zapewniła, że chce, aby widzowie nie musieli zbyt długo czekać na kolejne rozdziały „Silosu”.

Serial „Silos szybko się nie skończy. Rebecca Ferguson mówi o 4 sezonach

W maju zeszłego roku widzowie platformy Apple TV+ mogli zapoznać się z pierwszym sezonem serialu „Silos” bazującym na cyklu powieści Hugh Howleya. Pierwsze odcinki były jednak zaledwie wstępem do długiej historii postapokaliptycznego świata, a że serial został doceniony zarówno przez krytyków, jak i widzów, to Apple szybko ogłosiło, że przedłużyło „Silos” na drugi sezon.

Okazuje się jednak, że plany są zdecydowanie ambitniejsze i za kulisami trwają już rozmowy na temat dwóch kolejnych sezonów. Ujawniła to w ostatnim wywiadzie sama Rebecca Ferguson. Gwiazda serialu mówiąc o planach na zamknięcie historii opisanej w trzech książkach w ramach czterech sezonów, zasugerowała też, że ostatnie dwa sezony mogą być kręcone jednocześnie, co potencjalnie pozwoli zakończyć „Silos” dramatycznym finałem. Tego typu praktyka ma również zmniejszyć przerwy pomiędzy sezonami, tak aby widzowie nie musieli zbyt długo czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Sprawdź też: Te dwa seriale Polacy oglądają teraz najchętniej. To największe hity na Netflix.

Serial zabierający nas do postapokaliptycznej przyszłości, w której ludzkość przetrwała globalną katastrofę, ukrywając się w gigantycznym podziemnym silosie, koncentruje się na historii Juliette, inżynierki, która szukając zemsty, decyduje się na przyjęcie posady szeryfa. Wysokobudżetowa adaptacja uniwersum Howeya ma przed sobą jeszcze wiele historii do opowiedzenia, a pierwszy sezon stanowił zaledwie prolog opowieści.

Kiedy drugi sezon serialu „Silos” na Apple TV+?

Silos sezon 2 kiedy

Książkowa seria składa się z trzech części, ale jak ujawniła właśnie Ferguson, serialowa adaptacja ma doczekać się czterech sezonów. Aktorka potwierdziła, że serial jest już rozplanowany na cztery serie i jego zakończenie pojawiło się na horyzoncie i dodała, że wstępne plany zakładają nakręcenie ostatnich dwóch sezonów jednocześnie, aby praca została wykonana tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

„Wierzę, że serial ma już zakończenie i wiem, kiedy to nastąpi. [...] Są trzy książki, które podzielono na cztery sezony. [...] Pierwszy sezon jest już za nami. Drugi został nakręcony i czeka na premierę, a teraz czekamy na zielone światło dla trzeciego i czwartego sezonu. I myślę, że nakręcilibyśmy je razem i to byłby koniec”.

Sprawdź też: Ten weekend należy do filmowych premier! Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Prime Video i Apple TV+?

Ferguson potwierdziła przy okazji, że zgodnie z ostatnimi informacjami, zdjęcia do drugiego sezonu „Silosu” zakończyły się w zeszłym miesiącu. Produkcja faktycznie jest więc na drodze do utrzymania krótkiej przerwy pomiędzy sezonami, która byłaby jeszcze mniejsza, gdyby nie zeszłoroczne strajki scenarzystów i aktorów. W najbardziej optymistycznym scenariuszu możemy zakładać, że drugi sezon serialu „Silos” pojawi się na platformie Apple TV+ pod koniec 2024 roku.

zdj. Appe TV+