Największa sieć kin w USA opóźnia otwarcie placówek

Największa sieć amerykańskich kin AMC Theatres poinformowała właśnie, że planowane na połowę lipca otwarcie ich placówek zostało opóźnione.

Kilka tygodni temu AMC poinformowało, że planuje uruchomienie swoich kin w Stanach Zjednoczonych na 15 lipca, ale szalejąca w ostatnich dniach epidemia koronawirusa pokazała, że termin ten nie będzie możliwy. Największa sieć kin w USA poinformowała więc, że ich placówki pozostaną zamknięte przynajmniej dwa tygodnie dłużej. Podczas gdy w wielu krajach na świecie epidemia koronawirusa słabnie, tak w USA w ostatnich dniach mamy do czynienia z rekordowym wzrostem liczby zarażonych. Ostatnio tylko w ciągu jednego dnia odnotowano aż 45 255 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, co było największy dobowy przyrost zachorowań od początku pandemii. Łącznie w USA zarażonych zostało już ponad 2,5 mln osób, a liczba zgonów przekroczyła 125 tys.

Wstępnie ustalono, że kina AMC mogą otworzyć się 30 lipca. W komunikacie czytamy, że AMC będzie chciało uruchomić początkowo 450 ze swoich ponad 600 kin, aby w pierwszym tygodniu sierpnia uruchomić już wszystkie placówki. AMC ogłosiło opóźnienie otwarcia swoich kin po tym, jak studio Warner Bros. opóźniło premierę „Tenetz 31 lipca na 12 sierpnia, a Disney zdecydował o kolejnym przesunięciu premiery aktorską wersję kultowej animacji „Mulan”, która ma zadebiutować w kinach dopiero 21 sierpnia.

źródło: variety.com / zdj. amc