Największa sieć kin w USA zapowiada otwarcie. Kina będą gotowe na „Tenet”?

Warner Bros. zdecydowało na początku tego tygodnia, że najnowszy film Christophera Nolana nie doczeka się premiery w połowie sierpnia i zasugerowało jednocześnie, że jest skłonne do przeprowadzenia premiery pomijającej rejony najbardziej zagrożone epidemią koronawirusa. Największa sieć kin w USA w odpowiedzi na tę decyzję poinformowała właśnie o nowym terminie rozpoczęcia ponownego uruchamiania swoich placówek.

Sieć kin AMC ogłosiła dzisiaj, że zamierza ponownie uruchomić swoje multipleksy w okresie od połowy do końcówki sierpnia. Wcześniejszy plan zakładał, że kina AMC wrócą do pracy już 30 lipca i po dwóch tygodniach będą gotowe na przyjęcie widzów chcących zobaczyć na dużym ekranie film „Tenet”. Jak na razie sieć nie podała szczegółów dotyczących tego, które z 450 kin zostaną otwarte w połowie sierpnia, ale możemy zakładać, że AMC nie zrezygnuje z wcześniejszego planu i będzie stopniowo otwierało swoje placówki, zaczynając od tych znajdujących się w rejonach, które najlepiej poradziły sobie z opanowaniem epidemii koronawirusa.

Warner Bros. ogłosił, że wyznaczona na 12 sierpnia premiera „Tenet” nie jest już aktualna i ujawnił, że ze względu na złą sytuację epidemiczną w USA produkcja Nolana nie doczeka się globalnej premiery. Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale „Tenet” najprawdopodobniej trafi najpierw na zagraniczne rynki w Europie i Azji. Studio dopuszcza jednocześnie możliwość premiery filmu na amerykańskim rynku, ale jeśli sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie, to zamierza ograniczyć się do rejonów, które będą gotowe na przyjęcie widzów w salach kinowych. Jak na razie zgody na ponownie uruchomienie kin nie otrzymały placówki w stanach: Nowy Jork, New Jersey, Maryland, Karolina Północna i Karolina Południowa.

Jeśli potwierdzą się przecieki sugerujące, że Warner Bros. zamierza wyznaczyć nową datę premiery „Tenet” na 11 września, to sieć AMC będzie miała w najlepszym wypadku prawie miesiąc na uruchomienie jak największej liczby swoich placówek.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.