Naomie Harris i Jimmi Simpson zagrają serialu „The Man Who Fell To Earth”

Naomie Harris („Skyfall”) i Jimmi Simpson („Westworld”) dołączyli do obsady serialu „The Man Who Fell To Earth”. Duet pojawi się na ekranie obok występującego w głównej roli Chiwetela Ejiofora.

Produkcją „The Man Who Fell to Earth” zajmą się showrunnerzy Alex Kurtzman („Star Trek: Discovery”) i Jenny Lumet („Rachel wychodzi za mąż”). Serial będzie oparty na znanej powieści Waltera Tevisa z 1963 roku i ekranizacji z 1976 roku, w której główną rolę zagrał David Bowie. W serialowej wersji „Człowieka, który spadł na Ziemię”, nowy obcy przybywa na Ziemię w kluczowym dla ludzkiej ewolucji momencie. Bohater musi zmierzyć się z własną przeszłością, by wpłynąć na przyszłość ludzkiej rasy. Harris wcieli się w genialną panią naukowiec i inżynierkę, która musi pokonać własne demony, by być w stanie odratować dwa światy przed zagładą.

Jimmi Simpson wcieli się w Spencera Claya, agenta CIA, którego obsesja na punkcie prawdziwej tożsamości obcego doprowadza na skraj szaleństwa. Naomie Harris pojawi się na ekranie jako Justin Falls, genialna uczona i inżynier.

Przypomnijmy, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, produkcja nie trafi do platformy streamingowej Paramount Plus. Zamiast tego serial przejął Showtime. Decyzja ta wiąże się z ustaleniami, podjętymi między włodarzami obu usług w ubiegłym miesiącu, gdy do własności Paramount przeszła adaptacja gier „Halo” od lat szykowna z myślą o Showtime.  

Źródło: Variety / zdj. MGM / HBO