Napoleon w końcu trafi na Apple TV+. Mamy datę premiery. Co z wersją reżyserską?

Jeśli nie udało Wam się obejrzeć „Napoleona” na kinowym ekranie, to niedługo nadarzy się okazja do nadrobienia zaległości. Nowy film Ridleya Scotta o Napoleonie z główną rolą Joaquina Phoenixa już niedługo pojawi się na platformie Apple TV+.

Napoleon” do obejrzenia w domu. Film w marcu trafi na Apple TV+

Apple pokazało jesienią zeszłego roku w kinach dwa nowe filmy od legendarnych reżyserów. Pierwszy z nich, „Czas krwawego księżyca” mogą oglądać już w ofercie streamingowego serwisu od 12 stycznia. Teraz przyszła pora na „Napoleona”. Początkowo planowano, że obydwie produkcje pojawi się wyłącznie w limitowanej dystrybucji kinowej, a następnie trafią od razu do streamingu za pośrednictwem serwisu Apple TV+. Ostatecznie zarówno film Scorsese, jak i ten Scotta doczekały się długiego okna kinowego i na ich debiut w cyfrowej dystrybucji trzeba było czekać kilka miesięcy.

Sprawdź też: Jeden z najbardziej kultowych filmów lat 80. trafił na Netflix. To prawdziwy klasyk.

Dzisiaj wiemy już, że „Napoleona” będzie można oglądać w ofercie platformy od 1 marca. Możliwość obejrzenia zyska każdy czynny subskrybent Apple TV Plus bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.  Film zawita więc do streamingu w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Wiemy już od dawna, że  Ridley Scott przygotował znacznie dłuższą wersję biograficznego widowiska o metrażu wykraczającym poza cztery godziny. Apple ma pokazać reżyserską wersję w streamingu, ale nie mamy cały czas pewności, czy pierwsza nie zostanie pokazana wersja kinowa, a na reżyserskie cięcie trzeba będzie poczekać kolejne miesiące. 

zdj. Apple TV+