Napoleon od Ridleya Scotta już do obejrzenia na VOD. Co z premierą na Apple TV+?

Nieco ponad miesiąc po premierze w kinach do serwisów VOD zawitał właśnie nowy film Ridleya Scotta o Napoleonie. Produkcję z tytułową kreacją Joaquina Phoenixa możecie od dzisiaj oglądać już z poziomu domowej kanapy. Gdzie film dostępny jest już do obejrzenia i kiedy pojawi się w streamingu na Apple TV+?

Napoleon” do obejrzenia w domu. Film debiutuje na VOD

Apple wprowadziło tej jesieni do kin dwie głośne premiery kinowe. Chwilę po tym, jak na duży zawitał „Czas krwawego księżyca” widzowie mogli oglądać w kinach „Napoleona”. Początkowo planowano, że obydwie produkcje pojawi się wyłącznie w limitowanej dystrybucji kinowej, a następnie zadebiutują od razu w streamingu za pośrednictwem serwisu Apple TV+. Ostatecznie jednak zarówno film Scorsese, jak i ten Scotta zostały wprowadzone do szerokiej dystrybucji, a premiera w streamingu została mocno odwleczona.

Sprawdź też: Martin Scorsese zabiera się za film o Jezusie. Zainspirował go sam Papież.

Teraz doczekaliśmy się debiutu „Napoleona” w serwisach VOD. Po 46 dniach od premiery na dużym ekranie film zawitał właśnie do dystrybucji cyfrowej i możecie wypożyczyć go między innymi w serwisach iTunes, Rakuten, a także PLAY NOW i Prime Video. W pierwszych dwóch serwisach film znajdziecie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR. Cena wypożyczenia takiej wersji wynosi na ten moment 49,99 zł.

Kiedy „Napoleon” trafi na Apple TV+? Będzie wersja reżyserska

Joaquin Phoenix Napoleon

Pojawienie się „Napoleona” w ofercie platform VOD przybliża nas do premiery nowej produkcji Ridleya Scotta w streamingu. Film pojawi się oczywiście w serwisie Apple TV+, ale na ten moment nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie się to stanie. Możemy jednak zakładać, że stanie się to w okolicach połowy lutego. Na pewno film o Napoleonie zdążycie obejrzeć na platformie streamingowej przed marcowymi Oscarami.

Pytaniem pozostaje natomiast to, czy „Napoleon” z rolą Joaquina Phoenixa zostanie udostępniony w streamingu od razu także w wersji reżyserskiej. Już w październiku zeszłego roku, jeszcze przed kinową premierą filmu Ridley Scott potwierdził, że licząca sobie 158 minut, wersja „Napoleona”, którą zobaczyliśmy w kinie, nie będzie reżyserską wersją jego projektu.

Sprawdź też: SkyShowtime z POTĘŻNYMI premierami w lutym. Na te filmy i seriale czekacie.

Filmowiec zapewnił, że istnieje znacznie dłuższa wersja biograficznego widowiska o metrażu wykraczającym poza cztery godziny. Reżyser zapowiedział, że Apple ma pokazać film w streamingu, ale może się okazać, że najpierw udostępniona zostanie wersja kinowa, a na reżyserskie cięcie trzeba będzie poczekać następne tygodnie, czy nawet miesiące. 

zdj. Apple TV+ / Sony Pictures