Następczyni Iron Mana na nowych zdjęciach z planu „Czarnej Pantery 2”

W filmowym świecie Marvela niedługo zobaczymy nową bohaterkę o pseudonimie Ironheart. To właśnie ona zastąpiła w komiksach Iron Mana i taka sama rola przypadnie jej w świecie MCU. Swój debiut Riri Williams zaliczy w filmie „Czarna Pantera: Wakanda Forever”.

Ekipa zdjęciowa filmu Marvela pracuje od kilku dni w okolicach uniwersytetu Cambridge, a nowe zdjęcia z planu potwierdzają, że nowa bohaterka MCU, w którą wciela się Dominique Thorne podobnie jak jej komiksowy odpowiednik będzie jedną ze studentek uczelni.

Riri Williams to niezwykle uzdolniona nastolatka, która zajmuje się inżynierią i odtworzyła zbroję Iron Mana. W komiksach niezwykłe umiejętności Riri zwróciły uwagę Tony'ego Starka, który zachęcił ją do zostania superbohaterką. Ostatecznie Riri zaczęła funkcjonować w świecie Marvela pod pseudonimem Ironheart i zastąpiła Iron Mana. W filmach bohaterka zwróci najprawdopodobniej uwagę mieszkańców Wakandy, wcześniejsze zdjęcia z planu pokazywały, że z wizytą odwiedzą ją Okoye i Shuri. Dodajmy, że na planie drugiego filmu o przygodach Czarnej Pantery zauważony został także Martin Freeman wracający do roli agenta Everetta K. Rossa.

Ironheart  zadebiutuje na dużym ekranie 8 lipca 2022 roku za sprawą filmu „Czarna Pantera: Wakanda Forever”. Następnie poznamy jej solowe przygody w ramach serialu przygotowywanego dla Disney+.

zdj. Marvel Comics