Następny „Predator” będzie jak „Zjawa”. Poznaliśmy też podtytuł filmu

Producenci kolejnej części „Predatora”, John Davis i John Fox udzielili nowego wywiadu, w którym pokrótce opowiedzieli o filmie reżyserowanym przez Dana Trachtenberga („Cloverfield Lane 10”). Twórcy potwierdzili, że widowisko opowie o pierwszej wizycie kosmicznych łowców na Ziemi. Dowiedzieliśmy się też, że produkcja otrzymała podtytuł „Skull”.

Najnowsza część „Predatoraprzeniesie nas do czasów przed kolonizacją Północnej Ameryki i pokaże nam starcie popularnego łowcy z IndianamiAmber Midthunder wcieli się w kobietę z plemienia Komanczów, która chce przełamać dotychczasowe stereotypy i zostać wojowniczką.

W rozmowie z Colliderem, Fox i Davis potwierdzili, że prace zdjęciowe nad prequelem powoli dobiegają końca. Nowy film będzie miał podobno wiele wspólnego z pierwowzorem z Arnoldem Schwarzeneggerem, ale w tonie kojarzyć się będzie ze „ZjawąAlejandra G. Iñárritu:

Zwracamy się w stronę tego, co sprawiło, że oryginalny „Predator” zadziałał. [Film opowie o] pomysłowości człowieka, który nie chce się poddać, jest zdolnym obserwatorem i interpretatorem, jest w stanie być silniejszy, potężniejszy i dobrze przygotowany. (...) [„Predator: Skull”] ma więcej wspólnego ze „Zjawą”, niż z którymkolwiek wcześniejszym filmem z serii. Będziecie wiedzieć, o co chodzi, jak już go zobaczycie. 

W tej samej rozmowie, producenci wypowiedzieli się też o potencjalnej kategorii wiekowej filmu. Davis przyznał, że choć „Predator: Skull” został zaplanowany jako widowisko R, to w montażowni może okazać się lepiej zgrany pod kategorię PG-13.

Wszystko zależy od tego jak to zmontujemy, nie? Planowaliśmy [film] jako widowisko kategorii R. Ale z łatwością mogłoby stać się na końcu filmem PG-13. Dowiem się jak [film] powinien wyglądać, gdy będzie zmontowany. 

Midthunder znana jest główne za sprawą swojej ról w „Legionie”, „Roswell, w Nowym Meksyku” oraz thrillerze „Lodowy szlak” z Liamem Neesonem. Poza „Cloverfield Lane 10” Dan Trachtenberg ma w dorobku wybrane odcinki „Czarnego lustra” i „The Boys”. Scenariusz do piątego „Predatora” napisał Patrick Aison mający w swoim dorobku takie produkcje jak „Kingdom”, „Jack Ryan” i „Treadstone”.

źródło: Collider / zdj. Dark Horse Comics